Dziś jest piątek, 22.02.2019, imieniny Małgorzaty, Marty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » 22 marca Światowy Dzień Wody apel klasy IV b

22 marca Światowy Dzień Wody apel klasy IV b

22 marca Światowy Dzień Wody apel klasy IV b

22 marca obchodzimy  Światowy Dzień Wody - dzień, który przypomina nam o tym, że woda to jeden z najcenniejszych zasobów naturalnych na świecie Głównym powodem powołania tego dnia był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Celem przewodnim Światowego Dnia Wody jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na wpływ gwałtownego wzrostu populacji świata, zmian klimatycznych, industrializacji, konfliktów zbrojnych oraz klęsk żywiołowych na systemy wodne świata. Obchody Dnia mają zainspirować organizacje, rządy, społeczności i poszczególnych ludzi do podejmowania działań służących mądrzejszemu oraz zrównoważonemu gospodarowaniu zasobami świeżej wody na świecie. Ogłaszając Światowy Dzień Wody, Narody Zjednoczone zachęcały kraje członkowskie, by dopasowywały jego obchody do lokalnego kontekstu, podejmując odpowiednie działania promocyjne, służące kształtowaniu świadomości społecznej na temat odpowiedniego gospodarowania zasobami świeżej wody na świecie. Hasło tegorocznych obchodów to „Natura dla wody”. Zwraca ono uwagę na procesy i rozwiązania funkcjonujące w przyrodzie, które mogą być inspiracją dla działalności człowieka. Wiele problemów związanych z wodą może zostać zniwelowanych dzięki rozwiązaniom zaczerpniętym z natury.

Pamiętaj!!! Woda jest surowcem bardzo cennym, a mimo to niszczymy jej zasoby zanieczyszczając morza, rzeki i jeziora. Ciągle na świecie z powodu braku czystej wody, umierają ludzie!

Pamiętaj, więc o oszczędzaniu wody, odkręcając codziennie kran.

Z tym ważnym problemem zmierzyli się uczniowie  klasy IV b.

                                                                                           Wychowawca  Arkadiuszem Musiałkiewicz


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności