Dziś jest poniedziałek, 20.05.2019, imieniny Bazylego, Bernardyna
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Bezpieczny Internet

Bezpieczny Internet

Bezpieczny Internet

                W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu był pod hasłem: Działajmy razem! Ten jeden dzień lutego ma na celu uświadomienie młodym internautom, że to od nich zależy jak będzie kształtował się Internet w przyszłości. Musimy sobie wszyscy uświadomić, że komputer i Internet to tylko narzędzia i to bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, jeżeli posługujemy się nimi w nieodpowiedni sposób. Zbyt długie spędzanie czasu przed komputerem może doprowadzić do "sieciocholizmu” czyli uzależnienia od komputera  i Internetu. 

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Malanowie włączyli się działania podnoszące wiedzę nt. dobrych i złych stron wirtualnego świata. Uczestniczyli w pogadankach, oglądali filmy edukacyjne, rozwiązywali krzyżówki, quizy, wykonywali plakaty i gazetki.

            Uczestnicy ULI realizowali projekt edukacyjny pt: "Jestem bezpieczny w sieci".  Zwieńczeniem ich pracy było przedstawienie, które odbyło się 21.02.2019 r. Młodzi aktorzy z klasy IV c w montażu słowno - muzycznym pokazali bezpieczne zachowania w sieci.

Więcej o bezpiecznym zachowaniu w sieci dowiesz się ze stron:

https://www.dbi.pl

http://www.dzieckowsieci.fdn.pl

https://www.saferinternet.pl

https://www.sieciaki.pl

 

 

Elżbieta Wilczyńska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności