Dziś jest czwartek, 12.12.2019, imieniny Aleksandra, Adelajdy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Biskupin - po raz kolejny

Biskupin - po raz kolejny

Biskupin - po raz kolejny

 

Tradycją naszej szkoły stały się wyjazdy do Biskupina w okresie trwającego tam Festynu Archeologicznego. Niezwykłą podróż w czasie 17 września odbyli uczniowie klas V.

Pokaz broni i uzbrojenia dawnych wojowników, walki rzymskich legionistów z barbarzyńcami, wczesnośredniowiecznych wojów, prezentacja mody Słowian, Bałtów, czy Madziarów, sposób transportowania bloków piaskowca do budowy piramid, życie w indiańskiej wiosce to tylko niektóre atrakcje, jakie stały się udziałem naszych uczniów. Takie żywe lekcje historii i archeologii to nie tylko uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole, ale również świetna zabawa.

Krystyna Nykiel

zdjęcia: Mariusz Herbich

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności