Dziś jest poniedziałek, 06.07.2020, imieniny Dominiki, Gotarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Brąz dla piłkarzy i piłkarek ręcznych z SP Malanów

Brąz dla piłkarzy i piłkarek ręcznych z SP Malanów

Brąz dla  piłkarzy i piłkarek ręcznych z SP Malanów

         W marcu sala sportowa w Malanowie stała się obiektem zmagań szczypiornistów w ramach igrzysk młodzieży szkolnej organizowanych przez SZS Wielkopolska. Szkoła Podstawowa w Malanowie była gospodarzem dwóch turniejów finałowych, w których wystąpili najlepsi zawodnicy i zawodniczki z terenu Powiatu Tureckiego. Jako pierwsi w szranki rywalizacji stanęli chłopcy. W finale w wystąpiło 5 reprezentacji. Drużyny zagrały systemem każdy z każdym. Chłopcy, w turnieju odnotowali dwa zwycięstwa i dwie porażki, w stawce pięciu zespołów ukończyli rywalizację na trzecim miejscu. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie, a wyniki drużyn były bardzo zbliżone.

        W kolejnym turnieju do walki o tytuł najlepszych piłkarek stanęły dziewczęta. Reprezentacja dziewcząt spisała się identycznie jak chłopcy. W czterech meczach drużyna odnotowała dwa zwycięstwa i dwie porażki, kończąc turniej na trzecim miejscu w stawce pięciu drużyn.

         Podsumowując tegoroczne zmagania młodych adeptów piłki ręcznej z Malanowa, uważamy osiągnięty wynik za bardzo dobry, chłopcy i dziewczęta z klas ósmych i siódmych ukończyli rywalizację na trzecim miejscu, a młodsi zawodnicy z klas szóstych dwukrotnie tryumfowali w rozgrywkach. Cztery reprezentacje szkoły zakończyły rywalizację z medalem, inkasując dwa złote i dwa brązowe medale.

galeria zdjęć

Radosław Zwoliński


Pozostałe aktualności