Dziś jest wtorek, 16.07.2019, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Brąz dla piłkarzy ręcznych z SP Malanów

Brąz dla piłkarzy ręcznych z SP Malanów

Brąz dla piłkarzy ręcznych z SP Malanów

W połowie styczniu sala sportowa w Malanowie stała się obiektem zmagań młodych szczypiornistów w ramach igrzysk dzieci oraz igrzysk młodzieży szkolnej organizowanych przez SZS Wielkopolska. Szkoła Podstawowa w Malanowie była gospodarzem dwóch turniejów finałowych, w których wystąpili najlepsi zawodnicy i zawodniczki z terenu Powiatu Tureckiego. Jako pierwsza w szranki rywalizacji stanęła młodzież szkolna, czyli uczniowie klas siódmych, ósmych oraz gimnazjum. Cztery najlepsze zespoły dziewcząt oraz cztery najlepsze zespoły chłopców rywalizowały o tytuł mistrza i prawo awansu do zawodów rejonowych. W tych rozgrywkach reprezentowały nas wyłącznie dziewczęta, które w półfinale rozgrywek musiały uznać wyższość reprezentantek z Przykony, które byłe bezkonkurencyjne i wygrały cały turniej. Po porażce w półfinale, dziewczęta zagrały o brązowy medal. W tym meczu uległy minimalnie zespołowi z Słodkowa i ukończyły rywalizację na czwartym miejscu.

Dwa dni później do walki o tytuł najlepszych piłkarzy i piłkarek stanęły drużyny w ramach igrzysk dzieci. Turniej poprzedziły eliminacje międzyszkolne, a w finale zagrały cztery zespoły chłopców i cztery dziewcząt, które przebrnęły wcześniejsze mecze w grupach eliminacyjnych. W tych rozgrywkach naszą szkołę reprezentował zespół chłopców. Pierwszym przeciwnikiem naszych reprezentantów byli szczypiorniści z Przykony. Po emocjonującym i wyrównanym meczu chłopcy z Malanowa przegrali. W kolejnym  meczu zagrali o brązowy medal z drużyną SP 1 Turek. W tym spotkaniu nasi szczypiorniści zwyciężyli pokonując przeciwników 8:4 i ukończyli rywalizację na trzecim miejscu.

Podsumowując dwudniowe zmagania młodych adeptów piłki ręcznej z Malanowa, uważamy osiągnięty wynik za dobry, który satysfakcjonuje i motywuje do dalszej pracy. W tym roku dziewczęta i chłopcy z Malanowa rywalizowali ze starszymi rówieśnikami i jako najmłodsze zespoły w stawce wszystkich drużyn nabrali cennego doświadczenia i ogrania, które zaowocuje w przyszłym roku szkolnym.  Chłopcy trzeci rok z rzędu uplasowali się na podium rozgrywek, poprzednio zostali dwukrotnie wicemistrzami Powiatu Tureckiego, a w  tym roku zakończyli rywalizację na trzecim miejscu. Trzon reprezentacji tworzą uczniowie klas sportowych funkcjonujących w SP Malanów.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Radosław Zwoliński


Pozostałe aktualności