Dziś jest piątek, 10.07.2020, imieniny Amelii, Filipa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Brąz dla reprezentacji piłkarzy z SP Malanów

Brąz dla reprezentacji piłkarzy z SP Malanów

Brąz dla reprezentacji piłkarzy z SP Malanów

Grudzień był bardzo intensywnym miesiącem zmagań piłkarskich w ramach międzyszkolnych rozgrywek sportowych dzieci i młodzieży szkolnej. Szkoła Podstawowa w Malanowie była gospodarzem dwóch turniejów eliminacyjnych halowej piłki nożnej chłopców. W pierwszym turnieju wystąpili starsi chłopcy z klas siódmych i ósmych. Poza naszą reprezentacją w szranki rywalizacji stanęły zespoły z Władysławowa, Tuliszkowa i Grzymiszewa. Z tej konfrontacji awans do finału uzyskała szkoła z Grzymiszewa i Tuliszkowa. Reprezentanci z Malanowa w grupie zaliczyli jedno zwycięstwo, jeden remis oraz jedną porażkę.

      W drugim turnieju eliminacyjnym rywalizowali chłopcy z klas szóstych i młodsi. Tym razem turniej składał się z pięciu zespołów : SP Malanów, SP 5 Turek, SP Dobra, SP Słodków oraz SP Wyszyna. Drużyna z Malanowa jako gospodarz była bezkonkurencyjna i wygrała wszystkie cztery mecze w grupie tracąc w całym turnieju zaledwie  jedną bramkę.  Po zwycięstwie w grupie nadszedł na finał rozgrywek

    Reprezentanci z Malanowa jako zwycięzcy grupy wstawili się na finał rozgrywek , który odbył się w  hali sportowej w Brudzewie. W finale wystąpiło sześć zespołów podzielonych w drodze losowania na dwie trzyzespołowe grupy. W rozgrywkach grupowych młodzi piłkarze z Malanowa kontynuowali dobrą passę pokonując odpowiednio zespół z Dobrej oraz reprezentację z SP 1 Turek.  W półfinale rozgrywek drużyna odnotowała minimalną porażkę ulegając SP Koźmin 1:2. W ostatnim meczu w walce o brązowy medal zwyciężyliśmy ponownie pokonując zespół z SP 1 Turek.

       Podsumowując rozgrywki uważamy osiągnięte wyniki za bardzo dobre.  W całym turnieju wystąpiło 16 zespołów z terenu Powiatu Tureckiego. Rezprezentacja z Malanowa rozegrała łącznie osiem międzyszkolnych pojedynków. We wszystkich spotkaniach odnotowaliśmy siedem zwycięstw i tylko jedną przegraną.

galeria zdjęć

Radosław Zwoliński


Pozostałe aktualności