Dziś jest piątek, 10.07.2020, imieniny Amelii, Filipa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Co dziecko lubi robić w sieci - krótki przewodnik dla rodzica

Co dziecko lubi robić w sieci - krótki przewodnik dla rodzica

Co dziecko lubi robić w sieci - krótki przewodnik dla rodzica

Dnia 20 listopada 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas młodszych z panią Ewą Kiwak -kierownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Turku, edukatorem w zakresie Bezpieczeństwa Cyfrowego. Spotkanie miało na celu uświadomić dorosłym, że przy tak wielu zaletach jakie niesie za sobą Internet, istnieje też ta druga strona niosąca za sobą szereg niebezpieczeństw.
Podczas spotkania prowadząca pokazała rodzicom jak uczniowie „żyją” w smartfonach i mediach społecznościowych, ile czasu spędzają w sieci, co czują, kiedy nie są w trybie online, miejsca w sieci popularne wśród uczniów (media społecznościowe: FB, Instagram, Tik Tok). Opowiedziała także o cyberzagrożeniach (patostreamerzy, hejt, wulgarność i przemoc rówieśnicza). Podzieliła się także przykładami dobrych praktyk- co robić żeby oswoić smartfona w domu?. Wszyscy rodzice po odbytym spotkaniu zapewne baczniej sprawdzać będą co ich pociechy oglądają, w co grają lub z kim rozmawiają w sieci.

                                                                        K.N.


Pozostałe aktualności