Dziś jest poniedziałek, 20.05.2019, imieniny Bazylego, Bernardyna
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Dwie reprezentacje SP Malanów zagrają w finale wojewódzkim turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Dwie reprezentacje SP Malanów zagrają w finale wojewódzkim turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Dwie reprezentacje SP Malanów zagrają w finale wojewódzkim turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

W tegorocznej edycji turnieju piłkarskiego "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" Szkoła Podstawowa  w Malanowie zgłosiła dwie reprezentację do lat 12. Chłopcy rywalizowali od wielu lat w tym turnieju, dziewczęta natomiast zaliczyły debiut w tych rozgrywkach. W szranki rywalizacji jako pierwsi stanęli chłopcy którzy w listopadzie uczestniczyli w finale powiatowym turnieju piłkarskiego "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".  W rozgrywkach brało udział 8 zespołów, a nasza reprezentacja rozegrała w całym turnieju 5 meczów, podczas których zanotowała 1 remis i 4 zwycięstwa. Młodzi piłkarze z Malanowa okazali się bezkonkurencyjni i awansowali do finału wojewódzkiego turnieju.

Dziewczęta w marcu rywalizowały w meczu eliminacyjnym, którego byliśmy gospodarzem. Jedynym przeciwnikiem dziewcząt był zespół z ZSP Dobra. Mecz układał się bardzo dobrze, to reprezentantki z Malanowa dominowały na boisku i wysokim wynikiem pokonały zespół z Dobrej. Tym samym drużyna dziewcząt również awansowała do finału wojewódzkiego turnieju.

Zwycięstwo i awans na finał wojewódzki to bardzo duży sukces chłopców i dziewcząt ,który motywuje do dalszej pracy i treningów. Trzon drużyny stanowią uczniowie i klas sportowych funkcjonujących w SP Malanów.Na uwagę zasługuje fakt iż drużyna chłopców powtórzyła sukces sprzed 2 lat, wówczas chłopcy awansowali na finał wojewódzki w kategorii do lat 10, który odbył się we Wrześni.

Finał województwa Wielkopolskiego turnieju piłkarskiego "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii do lat 12 odbędzie się na miejskim stadionie piłkarskim w Kaliszu 10 kwietnia 2019 r.

Radosław Zwoliński

 

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności