Dziś jest poniedziałek, 06.07.2020, imieniny Dominiki, Gotarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Dzień Laureata

Dzień Laureata

18 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Malanowie odbył się apel podsumowujący rok szkolny 2018/2019. Mimo, że mnóstwo sukcesów było nagradzanych na bieżąco, podczas całego roku szkolnego, podczas apelu przyszedł czas na  podsumowanie  aktywnego uczestnictwa w kołach zainteresowań, działalność Samorządu Uczniowskiego, SKO,  czytelnictwa i wielu konkursów . Apel przygotował Samorząd Uczniowski  pod kierunkiem opiekunów.

Na początku zostali nagrodzeni najmłodsi, którzy są pełni chęci i zapału. Wychowawczynie klas 1-3 wręczyły dyplomy  za udział w ogólnopolskich konkursach Wiedzowych „Zuch” i „Olimpusek”.

Oprócz pasji do nauki nasi uczniowie uwielbiają ruch i taniec. Po występie tanecznym szkolnego zespołu tanecznego uczestnicy Koła Tanecznego  otrzymali dyplomy.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych konkursach zewnętrznych, w których zostali już nagrodzeni. Zatem nauczycielki  biologii, geografii,  historii, chemii oraz języka polskiego przypomniały sukcesy swoich uczniów oraz je podsumowały.

Zaraz po tym  podsumowane zostały etapy szkolne innych konkursów wojewódzkich:  fizycznego, matematycznego,  języka angielskiego  oraz niemieckiego.

Nie zabrakło również królowej nauk. W konkursach matematycznych podsumowany  został „Alfik „ oraz „Kangur” i najlepsze wyniki w szkole.  Został również podsumowany wojewódzki etap „Matematyki bez pamiętnika” i co za tym idzie najlepsze wyniki w szkole.

Zostały również przypomniane, nagrodzone już wcześniej sukcesy naszych Mistrzów Warcabów i Szachów, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę na  etapach powiatowych oraz wojewódzkich.  

Przedstawiony „Przegląd Twórczości Katolickiej” poświecony Janowi Pawłowi II oraz zostały wręczone nagrody i wyróżnienia związane z tym przeglądem.

Następnie wyróżnieni zostali laureaci gminnego, powiatowego raz wojewódzkiego etapu Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Kolejnym punktem było przypomnienie osób biorących udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”.

Następnie zostały podsumowane projekty edukacyjne realizowane w naszej szkole bieżącym roku szkolnym. Uczniowie biorący udział w/w projektach otrzymali certyfikaty oraz dyplomy.

Wręczono również dyplomy za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z historii oraz języka angielskiego.

Liczna grupa uczniów wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II, za co otrzymała dyplomy.

Wolontariat w szkole jest formą kształtowania  charakteru dla młodych wrażliwych na biedę ludzi, dlatego też Szkolne Koło Caritas z liczną grupą młodzieży zostało uhonorowane dyplomami za aktywny  udział w różnych przedsięwzięciach i akcjach.

Kolejne podsumowania to działalność chóru szkolnego i zespołu tanecznego oraz jego licznych występów.  Podziękowania za działalność artystyczną i muzyczną otrzymali uczniowie kończący szkolę.

W tym roku szkolnym nie zabrakło również działań prozdrowotnych . W związku z tymi działaniami liczna grupa uczniów wzięła udział w konkursie „Palić, nie palić- oto jest pytanie?, za co otrzymała dyplomy.

Zostały podsumowane również liczne konkursy językowe; „Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych”, „Konkurs na prezentację multimedialną „ oraz „Językowy Konkurs Artystyczny”.

Harcerze są wszędzie, gdzie ktoś ich potrzebuje. W szkole działa 12. Drużyna Staroharcerska ”Iskry”, która została nagrodzona przez opiekunkę za zaangażowanie, aktywność i chęć niesienia pomocy.

Również za pracę w Samorządzie Uczniowskim,  poczcie sztandarowym i sklepiku uczniowskim dyplomy otrzymali członkowie poszczególnych zespołów, które wręczyły ich opiekunki.

Wielu uczniów systematycznie oszczędza w Szkolnej Kasie Oszczędności.  Za właściwe gospodarowanie pieniędzmi opiekunka SKO wręczyła dyplomy oraz nagrody.

Nagrody za tworzenie sportowego wizerunku szkoły uczniom kończącym naukę w naszej szkole wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego.

Wielu uczniów regularnie oszczędza, wpłacając pieniądze do Szkolnej Kasy Oszczędności. Za właściwy nawyk gospodarowania pieniędzmi opiekunka SKO wręczyła dyplomu oraz nagrody.

Podczas apelu gościli w naszej szkole przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Turku,  który przeprowadził  pogadankę nt. bezpieczeństwa podczas wakacji.

Czas podczas apelu umilały nam występy uczepów naszej szkoły, liczne piosenki, wiesze i tańce uświetniły cała uroczystość.

Pamiętajmy, że każdy powinien rozwijać swoje zdolności. Warto inwestować swój czas i wysiłek, widząc cel, do którego zmierzamy. Wszystkim wyróżnionym życzymy wytrwałości w dalszej pracy, polotu, otwartych umysłów, jeszcze więcej sukcesów i radości!

 

                                                                                                          Opiekunowie SU

                                                                                                          Ewelina Kulec

                                                                                                          Emilia Stefaniak

                                                                                                          Aldona Kapusta

 


Pozostałe aktualności