Dziś jest poniedziałek, 25.03.2019, imieniny Marioli, Dyzmy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Dzień Mamy w klasie drugiej

Dzień Mamy w klasie drugiej

Dzień Mamy w klasie drugiej

„Wdzięczność nasza bez granic.

Kocham Cię Mamo!”

Dzień 23 maja 2018r. był dniem szczególnym dla uczniów klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej w Malanowie. Tego dnia odbyła się uroczystość klasowa z okazji Dnia Matki. Uczniowie gościli w swoich klasach Mamy i panią wicedyrektor Krystynę Sobczak.

Na początku wychowawczyni przywitała gości i złożyła życzenia Mamom z okazji ich święta. Następnie drugoklasiści zaprezentowali przygotowany program artystyczny, w którym wyrazili miłość, wdzięczność i oddanie swoim mamom. Nie zabrakło w programie akcentów związanych z Polską, które miały podkreślić przywiązanie i miłość do rodzinnego kraju. Mamy wysłuchały wierszy i piosenek. Obejrzały zabawną inscenizację pt.” Ucieczka smoków” i zabawę regionalną „Nasa koza becy”. Najbardziej wzruszającym momentem była „wiązanka serdecznych życzeń”, gdzie dzieci mogły indywidualnie w miłych słowach wyrazić wdzięczność i podziękowanie swoim mamom oraz wręczyć własnoręcznie wykonane laurki i serca zdobione techniką decoupage.

Po części artystycznej wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, przygotowanego przez niezawodne mamy. Następnie odbyły się zabawy przy muzyce i konkursy z udziałem mam i dzieci. Dużo radości sprawiły konkursy: „Kot Ministra”, „Kto zna więcej imion” i „Rozpoznaj swoją mamę”. Dzieci były bardzo zadowolone z obecności swoich mam, chętnie bawiły się z mamami i nauczyły je zabawy regionalnej „Nasa koza becy”. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze.

Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwała wychowawczyni Emilia Andrzejczak.

                                                                                                            Emilia Andrzejczak

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności