Dziś jest piątek, 19.04.2019, imieniny Adolfa, Tymona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » English is OK!

English is OK!

English is OK!

Na wakacjach i na czacie

I jak myślisz o etacie

Za granicą, u rodziny

Lub gdy zdajesz egzaminy

Kto język angielski zna,

Ten się całkiem nieźle ma!

 

W czwartek 24 maja, społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Malanowie miała przyjemność obejrzeć program artystyczny „English is OK!” zaprezentowany przez uczniów klasy IVb oraz IVc pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego - Eweliny Czerniak.

Program poświęcony Wielkiej Brytanii omawiał najważniejsze wiadomości kulturowe, historyczne, geograficzne, a urozmaicony był piosenkami anglojęzycznymi. Na scenie pojawili się czwartoklasiści przebrani za postacie znane z kultury Wielkiej Brytanii, takie jak: Szkota w tradycyjnym kilcie, Nessie- potwora z jeziora Loch Ness, czy skrzata Leprikona słynącego ze swego bogactwa, a zarazem strasznego skąpstwa. Głównym punktem programu była scenka – „Lazy Mary”, gdzie młodzi artyści wcielili się w role uczniów jednej z brytyjskich szkół.

 Ponadto, uczniowie zaprezentowali skecze, które miały udowodnić, że znajomość języka angielskiego bardzo się przydaje. Scenki rozgrywały się biurze szefa, w kawiarence internetowej oraz w parku, gdzie uczniowie wyraźnie zaznaczyli, iż warto uczyć się języka angielskiego, który jest podstawą komunikacji w obecnych czasach.

 

E. Czerniak


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności