Dziś jest piątek, 19.04.2019, imieniny Adolfa, Tymona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Gość z wiolonczelą

Gość z wiolonczelą

Gość z wiolonczelą

Audycje muzyczne to bardzo istotny element edukacji muzycznej. Stanowią one fundament wiedzy o muzyce. Dbając o rozwój wyobraźni muzycznej naszych uczniów wznowiliśmy w bieżącym roku szkolnym cykl audycji agencji Art– Es z Pabianic.

W dn. 3 października w audycji „Instrumentalnie” uczestniczyli uczniowie klas I – IV. Mieliśmy tym razem okazję poznać brzmienie i budowę wiolonczeli. Do naszej szkoły zawitała p. Magdalena Maćczak, której towarzyszyli Państwo Ewa i Sławomir Bartkiewiczowie. Uczniowie wysłuchali fragmentów utworów: „Różowa pantera”, „Piraci z Karaibów”, utworu Stinga „Każdy oddech twój” argentyńskiego tanga oraz motywu przewodniego z filmu „Titanic”.

Dzieci chętnie słuchały pięknych utworów i dobrze bawiły się podczas koncertu.

  

                                                                                                 Emilia Andrzejczak


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności