Dziś jest poniedziałek, 20.05.2019, imieniny Bazylego, Bernardyna
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » INFORMACJA GOPS W MALANOWIE DLA RODZICÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘ O POMOC W FORMIE POSIŁKU

INFORMACJA GOPS W MALANOWIE DLA RODZICÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘ O POMOC W FORMIE POSIŁKU

 

           Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Malanowie informuje, iż wydawanie posiłków   w szkole  i oddziałach przedszkolnych dla dzieci w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza ustawowego kryterium dochodowego (art.8 ust. 2 ustawy o pomocy społecznej) tj. 528 zł na osobę rozpocznie się od 28 stycznia 2019 roku.

Natomiast dla dzieci, których rodzice złożyli wniosek o pomoc w formie posiłku,  a dochód na osobę w rodzinie przekracza ustawowe kryterium dochodowe tj. wyższy od kwoty 528 zł, wydawanie posiłków rozpocznie się od 4 lutego 2019 roku.  Pomocą w  formie posiłku w przypadku przekroczenia ustawowego kryterium dochodowego mogą zostać objęte dzieci     w momencie, gdy podjęta przez radę gminy uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego ( tj. 2 lutego 2019 r).  Podjęcie nowej uchwały rady gminy spowodowane jest wejściem w życie   z dniem 1 stycznia 2019 roku  uchwały rady ministrów w sprawie ustanowienia wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Rodzice zainteresowani odpłatnym posiłkiem w okresie od 28 stycznia do 1 lutego mogą skontaktować się z firmą „Catering Malanów s.c” Kamilla Gałężewska i Maria Lament   nr tel. 691 124 858.

 

                                                                                                                                     Dyrektor GOPS

                                                                                                                                  Alicja Maciejewska

 


Pozostałe aktualności