Dziś jest wtorek, 16.07.2019, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Inwazja Gigantów - Pierwszaki na Międzynarodowej edukacyjnej wystawie budowli klocków Lego w Poznaniu

Inwazja Gigantów - Pierwszaki na Międzynarodowej edukacyjnej wystawie budowli klocków Lego w Poznaniu

Inwazja Gigantów - Pierwszaki na Międzynarodowej edukacyjnej wystawie budowli klocków Lego w Poznaniu

                                                                                         „Mamy z lego piękny świat,

                                                                                              mama, tata, ja i brat”

          Klockami Lego bawią się kolejne pokolenia na całym świecie. Dlatego uczniowie klas pierwszych oraz klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Malanowie, po udanej wycieczce do Wrocławia, postanowili kontynuować turystyczne zainteresowania i w dn.: 12.06.2018r., pojechali na wystawę klocków Lego do Poznania. Niemal każde dziecko lubi „klockowe budowle”. Wyjazd do krainy Lego zafundowali swoim pociechom rodzice, z okazji Dnia Dziecka. To największa w Polsce wystawa, do obejrzenia było mnóstwo ekspozycji, składających się z milionów klocków.

         Na szczególną uwagę zasługiwał zbudowany z miliona klocków, model samolotu Boeing 747, mający 11 metrów długości i niemal 10-metrową rozpiętość skrzydeł, czy statek Titanic, zbudowany z 500 000 klocków. W strefie bajek dzieci oglądały wioskę Smerfów, stadion z powieści o Harrym Potterze, a także figury Kapitana Ameryki, Thora i Hulka. Miłośnicy "Gwiezdnych Wojen" podziwiali ponad 100 modeli związanych ze słynną sagą. Natomiast w "Alei Gwiazd" były figury wybitnych polskich sportowców, m.in. Roberta Lewandowskiego, Agnieszkę Radwańską, Marcina Gortata, Tomasza Golloba, Rafała Sonika, Kamila Grosickiego i trenera Adama Nawałkę. Były również m.in. figury Roberta Lewandowskiego, czy Marcina Gortata, wybudowane w skali 1:1.

        Kolejna wystawa "Human Body", to modele układów i narządów wewnętrznych człowieka. Pozwalała ona najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii.

       Duże wrażenie robiły interaktywne eksponaty, które dzieci mogły samodzielnie uruchamiać. Sterowały dźwigiem, poruszały śmigłem helikoptera czy wprawiały w ruch różne maszyny i karuzele. Na wystawie znalazły się też m.in. statek piracki, Erebor - Samotna Góra, jedno z głównych miejsc akcji "Hobbita", instrumenty muzyczne, makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami, a także makiety historyczne przedstawiające m.in. stan wojenny w Polsce, lądowanie na Księżycu, zburzenie muru berlińskiego, czy postacie historyczne takie jak Mikołaj Kopernik i Fryderyk Chopin. Była też wykonana z klocków ogromna mapa Europy, pokazująca granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Makiety były dopracowane i prezentowały się wspaniale, dlatego wszyscy byli pod wielkim wrażeniem przedstawionych budowli.

        „Mamy z lego piękny świat, mama, tata, ja i brat” - zgodnie z hasłem widniejącym na wystawie, klocki można było nie tylko oglądać, ale także się nimi bawić. W strefie Fun Park stały stoliki do zabawy klockami Lego i Duplo. Można było nawet „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogły zjeżdżać z pochylni lub skakać na skoczniach. Każde z dzieci znalazło kącik dla siebie i świetnie się bawiło.

      Po poczęstunku w restauracji Mc Donald’s, udało się jeszcze pospacerować wzdłuż jeziora Maltańskiego, gdzie stworzono centrum sportowo – rekreacyjne. To urokliwe miejsce, w którym, w otoczeniu natury, można spędzać czas na dobrej zabawie i wypoczynku. Po przyjemnym spacerze, zadowoleni, pełni nowych wrażeń i wypoczęci mali turyści wrócili do Malanowa.

                                                                                       Małgorzata Wągiel

                                                                                       Justyna Pietrzak

                                                                                       Emilia Andrzejczak

                                                                                       Joanna Nowakowska

galeria zdjęć  


Pozostałe aktualności