Dziś jest piątek, 10.07.2020, imieniny Amelii, Filipa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Jubileuszowy Przegląd chórów szkolnych

Jubileuszowy Przegląd chórów szkolnych

Jubileuszowy Przegląd chórów szkolnych

19 maja 2019r. w malanowskim kościele odbył się XV Przegląd Chórów Szkolnych. Po raz kolejny spotkała się młodzież, którą łączy jedno - pasja wspólnego muzykowania.
Cieszymy się, że mimo zmieniających się trendów, młodzież nadal chce śpiewać. Tym bardziej iż wiemy, że śpiew chóralny to ciężka i mozolna praca. Zanim utwór zabrzmi tak, by dyrygent był zadowolony, chórzyści pracują nad każdym dźwiękiem. Jest to wiele godzin prób, rozśpiewek i poprawek. Wiele pięknych utworów usłyszała publiczność w wykonaniu:

  • Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku pod dyrekcją pani Kamili Pacześnej
  • Zespołu Kokardki działającego przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie pod dyrekcją pani Marty Tomczyk- Groblicy,
  • Chóru Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej pod dyrekcją pani Marleny Jesionek,
  • Chóru Szkoły Podstawowej w Malanowie pod dyrekcją pani Katarzyny Tomczyk,
  • oraz naszego Gościa Honorowego – chóru przy parafii św. Barbary w Turku pod dyrekcją pani Marii Szczap.

To wspaniałe, że młodzież nadal chce spełniać swoje pasje wspólnego muzykowania i dzielić się pięknymi efektami ciężkiej pracy. Właśnie dla nich i dla ich odbiorców malanowski przegląd jest zawsze świetną okazją do spotkania, wymiany doświadczeń i czerpania radości. Dziękujemy młodzieży i paniom dyrygentkom za tę ucztę dla ucha.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: dyrektorom placówek oświatowych z gminy Malanów, kierownikom gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawicielom instytucji zakładów pracy. Dziękujemy Państwu Rodzicom za pomoc w organizacji integracyjnego poczęstunku: Beacie i Robertowi Kowalskim, Annie i Andrzejowi Nowakom, Sylwii i Zbigniewowi Klimkom oraz Dagmarze i Olgierdowi Pietrzakom. Składamy serdeczne podziękowania naszym szanownym sponsorom za okazaną pomoc i wsparcie: Staroście Powiatu Tureckiego panu Dariuszowi Kałużnemu, Prezesowi RBS w Malanowie panu Janowi Tygielskiemu Małgorzacie i Jerzemu Kubackim, Monice i Piotrowi Pakulskim, Urszuli i Zbigniewowi Lamentom, Katarzynie i Stanisławowi Paszakom, Radzie Rodziców przy SP w Malanowie. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem czcigodnego księdza prałata Stanisława Płaszczyka za gościnę oraz pana Ireneusza Augustyniaka - wójta gminy Malanów za objęcie przeglądu swoim patronatem. Serdecznie dziękujemy pani Annie Marciniak- koordynatorowi przeglądu, bez której zaangażowania i miłości do muzyki to wydarzenie nie miałoby miejsca.

                                                            A.M.

galeria


Pozostałe aktualności