Dziś jest poniedziałek, 17.06.2019, imieniny Laury, Alberta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Klasa trzecia na wycieczce w piekarni

Klasa trzecia na wycieczce w piekarni

Klasa trzecia na wycieczce w piekarni

  W czwartek 20 września 2018 r. uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Malanowie wraz z wychowawczynią wybrali się na niecodzienną wycieczkę do piekarni Państwa Ewy i Krzysztofa Ogrodowczyków w Malanowie.
  Wycieczka do piekarni pozwoliła na własne oczy zobaczyć, jak powstaje chleb. W piekarni przywitał nas pracownik piekarni, który bardzo ciekawie omówił sposób wypieku chleba i pokazał cały proces produkcji. Pan przewodnik oprowadził dzieci po najważniejszych pomieszczeniach piekarni: pomieszczeniu, w którym wyrasta ciasto – garowni, pomieszczeniu z piecem i maszyną do wyrobu bułek, magazynie na mąkę oraz miejscu z ruchomymi regałami do przechowywania upieczonego już pieczywa. Dzieci zobaczyły również cukiernię i zostały poczęstowane ciastkami. Uczniowie poznali produkty, które są potrzebne do wypieku chleba, różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi.  Ciekawość  dzieci wzbudziła ogromna maszyna do wyrobu bułek oraz piec do wypiekania chleba. Dzieci miały okazję zobaczyć jak z ciasta powstaje chleb. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarzy i uważnie śledzili etapy powstania pieczywa.
  Na koniec dzieci zostały poczęstowane smacznymi bułkami i pączkami, a dziewczynki wręczyły panu przewodnikowi „Podziękowanie” i talerz z plastelinowym piecem oraz pieczywem. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka, która wzbogaciła ich wiedzę na temat „Od ziarenka do bochenka”.

 Uczniowie i wychowawczyni składają serdeczne podziękowanie Sz. P. Ewie i Krzysztofowi Ogrodowczykom za umożliwienie zwiedzenia piekarni oraz wspaniałą lekcję n/t wypieku chleba.

                                                                                                       Emilia Andrzejczak


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności