Dziś jest niedziela, 20.01.2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Konkurs plastyczny „Segreguję, więc nie palę”

Konkurs plastyczny „Segreguję, więc nie palę”

Konkurs plastyczny  „Segreguję, więc nie palę”

Uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Malanowie przystąpili do konkursu plastycznego XIV Kaliskiej Przygody z Odpadami: „Segreguję, więc nie palę”, organizowanego przez Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” oraz Ośrodek Doskonalenia nauczycieli w Kaliszu. Celem konkursu jest : edukacja w zakresie szkodliwości spalania śmieci w paleniskach domowych, wskazanie prawidłowych form zbiórki odpadów, kształcenie nawyku segregacji odpadów, promowanie właściwego postępowania z odpadami, zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowanie idei proekologicznego stylu życia.

Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie pracy plastycznej – komiksu zgodnego z celem konkursu. Bardzo liczna grupa uczniów z naszej szkoły przystąpiła do tego konkursu, lecz tylko po dwie prace z każdej grupy wiekowej mogły dostać się do dalszego etapu konkursu. Zatem zadanie jurorów na etapie szkolny było nie lada wyzwaniem. Po długich obradach do dalszego etapu konkursu przeszły prace: z grupy wiekowej III (klas IV-VI): praca Laury Witkowskiej z kl. IV a i Mariki Stefaniak z kl. VI a, natomiast z grupy wiekowej IV (kl. VII i gimn.) prace: Julii Jafry z kl. VII b oraz Agaty Majewskiej z kl. VII b.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy a szkolnym laureatom życzymy sukcesów na dalszym etapie konkursu.

          

                                                                                                                                     E.S.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności