Dziś jest poniedziałek, 06.07.2020, imieniny Dominiki, Gotarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Łańcuch dobra-nasz dar na stulecie urodzin Jana Pawła II

Łańcuch dobra-nasz dar na stulecie urodzin Jana Pawła II

Łańcuch dobra-nasz dar na stulecie urodzin Jana Pawła II

Święty Jan Paweł II Wielki od zawsze, dla naszych uczniów, rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej w Malanowie był wielkim Autorytetem.

W roku 2020 ogłoszonym rokiem Jana Pawła II z inicjatywy katechetów dołączyliśmy do projektu ,,Dar na 100”. W ramach tego projektu uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami gromadzili dobre uczynki. Zapisywali, bądź rysowali je na żółtych i białych kartkach, by następnie połączyć je w łańcuch. Mieliśmy zaplanowane złączenie wszystkich łańcuchów zrobionych w poszczególnych klasach w jeden wspólny dar dla Ojca Świętego. Epidemia koronawirusa utrudniła, ale nie przerwała naszego działania. Dzieci przygotowały łańcuchy w swoich domach, a ich trud i owocna pomoc rodziców są świadectwem przywiązania do Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że po powrocie do szkoły połączymy dziecięce dzieła w jeden ,,Łańcuch Dobrych uczynków.”

Tę wspólnotę dobra budowali uczniowie, rodzice, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Malanowie pod kierunkiem katechetów. Nasza inicjatywa będzie zapisana i złożona w specjalnej księdze w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie jako dar na stulecie urodzin Jana Pawła II.

Klasy starsze w ramach lekcji religii pogłębiały swoją wiedzę o naszym Papieżu, realizując program zatytułowany ,,Jan Paweł II wychowuje nas na świadomych świadków Jezusa Chrystusa w programie pielgrzymek do Polski”. Jako efekt tego programu powstały plakaty przedstawiające 8 pielgrzymek do Polski. Plakaty prezentowane na korytarzu szkolnym są świadectwem wiary naszej młodzieży.

W ostatnim czasie 15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II-online.

Wszystkie działania związane z Janem Pawłem II jakie podejmowane są w szkole świadczą, że Ojciec Święty jest dla nas Przyjacielem, wielkim Autorytetem i w każdej sytuacji chcemy czerpać z Jego nauki.

                                                                                                                        Małgorzata Przybylak


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności