Dziś jest piątek, 19.04.2019, imieniny Adolfa, Tymona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Malanów w finale Mistrzostw Powiatu w Szachach Drużynowych

Malanów w finale Mistrzostw Powiatu w Szachach Drużynowych

Malanów w finale Mistrzostw Powiatu w Szachach Drużynowych

18 października 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Malanowie wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Szachach Drużynowych „XX Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej”.  Turniej odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Turku. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, w tempie 15 min. na partię dla zawodnika.

W Igrzyskach Dzieci naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Podębski, kl. VI b, Filip Podębski, kl. IV a, Kamil Stefaniak, kl. VI b i Lena Dzieciątkowska z kl. V a. Zawodnikami rezerwowymi byli Wiktor Okraska z kl. V a oraz Arletta Kałuża z kl. VI b. Uczniowie Ci zajęli drużynowo II miejsce w powiecie w swojej kategorii i awansowali do finału.

Natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej naszą szkołę reprezentowali: Tobiasz Koszela z kl. VIII a, Norbert Pietrzak z kl. VIII b, Filip Okraska z kl. III b oraz Marika Kujawa z kl. VII b. Zawodniczką rezerwową była Daria Wiśniarek z kl. III a.  Uczniowie Ci zdobyli I miejsce w powiecie w swojej kategorii i również awansowali do finału wojewódzkiego w szachach drużynowych.

Zwycięzcy otrzymali puchar, medale i dyplomy. Mistrzowie reprezentować będą powiat i naszą szkołę w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w Poznaniu.

Serdecznie  gratulujemy uczniom, którzy tak godnie reprezentowali nasza szkołę i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                              E.S.


Pozostałe aktualności