Dziś jest wtorek, 25.06.2019, imieniny Łucji, Wilhelma
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » „Mały Książę” inaczej…

„Mały Książę” inaczej…

„Mały Książę” inaczej…

 

        Uczniowie klas szóstych oraz grupa młodzieży klas siódmych uczestniczyła w dniu 27.11.br. w interaktywnym widowisku multimedialnym pt. „Jeszcze zdążę Mały Książę tajemnicze okoliczności literackiej działalności”. Widowisko zostało przygotowane i przedstawione przez TEATR SHOW. To współczesne odniesienie się do bohaterów książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Zamysłem autorów było przeprowadzenie literackiego śledztwa na temat działalności małego chłopca o kryptonimie „MałyKsiążę”. W roli detektywów wystąpiła młodzież obecna na widowni, dla której analiza i dedukcja jest ciekawą formą obcowania z literaturą.

        W pierwszej części widowiska został sporządzony profil psychologiczny bohatera: jego upodobania, cechy charakteru oraz mapa podróży.

        W części drugiej młodzież wystąpiła w roli sędziów oceniających pozytywne i negatywne skutki działalności Małego Księcia. Wcielono się w role postaci: prokuratora, obrońców, rzecznika praw obywatelskich, sędziego, ławy przysięgłych, świadków i biegłych sądowych. Wszystko po to, by przeprowadzić swoisty proces nad „Małym Księciem”. Trzeba przyznać, że nasi młodzi aktorzy spisali się na scenie  doskonale, a widowisko zostało ocenione gromkimi brawami.

        Opiekę nad młodzieżą podczas wyjazdu do Kalisza sprawowały panie: I.Bartczak-Klimek, U. Kamińska, J. Muszalska, które dziękują rodzicom za przychylność w realizacji kształcenia literackiego i  kulturowego naszych uczniów.

                                                                                                                    Wychowawcy


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności