Dziś jest poniedziałek, 20.05.2019, imieniny Bazylego, Bernardyna
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Mikołajkowy charytatywny turniej piłki nożnej

Mikołajkowy charytatywny turniej piłki nożnej

Mikołajkowy charytatywny turniej piłki nożnej

11 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Malanowie odbył się Mikołajkowy charytatywny turniej piłki nożnej. Pomysłodawcami turnieju był Samorząd Uczniowski, który przy współudziale opiekunów samorządu i zainteresowanych nauczycieli przeprowadził akcję zorganizowaną dla potrzebujących uczniów naszej szkoły. Uczniowie Ci zostali zaproszeni na turniej i przybyli , aby w nim uczestniczyć wraz ze swoimi rodzicami.

Dziewięć zespołów wzięło udział w  piłkarskim turnieju charytatywnym . Młodzi zawodnicy z naszej szkoły „walczyli” na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Malanowie. Głównym celem turnieju było kształtowanie wśród uczestników - empatii i chęci niesienia pomocy drugiej osobie. Nie rywalizacja, ale zabawa i bezinteresowna pomoc była nadrzędnym hasłem naszej akcji. Również nie wynik był tutaj najważniejszy, a pomoc okazana naszym koleżankom i koledze. 

Warunkiem uczestnictwa w turnieju było wpłacenie tzw. „wpisowego gotówkowego” od drużyn. Poza tym osoby chętne do niesienia pomocy wpłacały dowolne kwoty pieniężne do „puszek” przygotowanych przez uczniów.  Zebrana kwota została przeznaczona na cel charytatywny, czyli pomoc naszym kolegom ze szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali pomoc i wsparcie finansowe ale także uczniom i nauczycielom, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu turnieju i całej akcji.  Bez ich zaangażowania zorganizowanie tego przedsięwzięcia byłoby niemożliwe.

 galeria zdjęć

                                                                                                               

                  E.S.


Pozostałe aktualności