Dziś jest niedziela, 20.01.2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach Drużynowych - Pleszew

Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach Drużynowych - Pleszew

21 listopada 2018 roku reprezentacja  uczniów  ze Szkoły Podstawowej w Malanowie udała się Pleszewa, aby wziąć udział w finale województwa  wielkopolskiego w  drużynowych  szachach Szkół Podstawowych. W turnieju wystartowało  50 szkół  z całej Wielkopolski.   Szkoła  Podstawowa   w  Malanowie, jako vice mistrz  powiatu  tureckiego ponownie  znalazła się wśród  najlepszych  drużyn  szachowych  Wielkopolski. Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund, tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Reprezentacja  szkoły  w składzie:  Bartosz  Podębski (kl. VI b), Kamil Stefaniak (kl. VI b), Filip Podebski (kl. IV a), Lena Dzieciatkowska (kl. V b) i  zawodnicy rezerwowi:  Wiktor Ogrodowczyk (kl. VI b) oraz Arletta Kałuża (kl. VI b) ostatecznie  zdobyła 18,5 pkt. i  uplasowała się  na  22 miejscu w Wielkopolsce.

Indywidualnie najwyżej sklasyfikowany został Bartosz Podębski – na miejscu 7 w gronie 249 miejsc wśród zawodników igrzysk.

Nasi zawodnicy poprzez udział w zawodach godnie reprezentowali naszą szkołę a także swoje kluby sportowe za co serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.