Dziś jest piątek, 19.04.2019, imieniny Adolfa, Tymona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » NIEPODLEGŁA NUTA - audycja muzyczna w Szkole Podstawowej w Malanowie

NIEPODLEGŁA NUTA - audycja muzyczna w Szkole Podstawowej w Malanowie

NIEPODLEGŁA NUTA - audycja muzyczna  w Szkole Podstawowej w Malanowie

       Dzień 11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwy dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego, co roku 11 listopada obchodzimy bardzo uroczyście święto wszystkich Polaków - Narodowe Święto Niepodległości.

       W tym roku jest to dzień szczególny, ponieważ obchodzimy 100-lecie odzyskania Niepodległości. Obchody tak ważnego dnia w historii państwa zapoczątkowała audycja muzyczna pod tytułem: ,,Niepodległa nuta”, która odbyła się w naszej szkole 07 listopada 2018 roku.

         Gośćmi tej audycji byli soliści z teatru z Łodzi i Poznania pani Ewa Szymkiewicz oraz pan Władysław Podsiadły. W ich wykonaniu dzieci wysłuchały różne pieśni patriotyczne : „Przybyli ułani”, „ Marsz Pierwszej Brygady”, " O mój rozmarynie", ,,Ułani, Ułani” , ,,Rozkwitały pąki białych róż”, „ Maki” oraz utwór współczesny pt. ,, Żeby Polska była Polską”. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali również komentarzy prowadzącego, dotyczących historii powstania utworów o tematyce patriotycznej oraz ich przeznaczenia. Uczniom i nauczycielom udzieliła się podniosła, patriotyczna atmosfera, więc wielu z nich włączyło się we wspólny śpiew.

                                                                                  Małgorzata Wągiel

                                                                                 Aleksandra Jasnowska

                                                                                Justyna Pietrzak


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności