Dziś jest poniedziałek, 06.07.2020, imieniny Dominiki, Gotarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » „O tańcu nie da się pisać (...) taniec trzeba tańczyć.”

„O tańcu nie da się pisać (...) taniec trzeba tańczyć.”

„O tańcu nie da się pisać (...) taniec trzeba tańczyć.”

Taniec trzeba kochać i tańczyć, tylko wówczas wyzwala tak wiele uczuć – pasję, radość, zmysłowość – a przy tym jest najlepszą formą zabawy w czystej postaci. Dlatego tradycyjnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Malanowie, członkowie zespołu tanecznego „Discomax” uczestniczą w Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego organizowanym Stowarzyszenie Nadzieja oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie, a udział w nim wzięło blisko 90 młodych tancerzy prezentując bardzo wysoki poziom taneczny. Otwarcia turnieju dokonały: pani Krystyna Sobczak – prezes Stowarzyszenia Nadzieja w Malanowie oraz Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Gośćmi honorowymi byli: Wójt Gminy w Malanowie pan Ireneusz Augustyniak, Karol Płóciennik – przewodniczący Rady Gminy, Marek Nowicki – dyrektora SP w Malanowie, Alicja Maciejewska – skarbnika stowarzyszenia.Tegoroczny XII turniej odbył się w dniu 25 listopada 2019r.w  sali Świetlicy Wiejskiej przy ul. Kaliskiej 2 w Malanowie. Jury w składzie: pani Barbara Zańko - przewodnicząca, Marzanna Szczap i Eryk Lament oceniało przygotowane tańce w różnych kategoriach.
Podczas tegorocznej edycji tancerze rywalizowali w dwóch kategoriach: taniec towarzyski i taniec dowolny z podziałem na kategorie wiekowe. Zespół „Discomax” zaprezentował dwa układy taneczne w kategorii: taniec dowolny kl. I-III oraz taniec dowolny w kategorii IV-VI. Z wielką radością przyjęliśmy werdykt Jurorów, który docenił trudność, płynność i estetykę wykonania układów przyznając I miejsce w kategorii kl. I-III oraz I miejsce w kategorii IV-VI. Cieszymy się ze zwycięstwa i z dumą przynieśliśmy do szkoły nasze dyplomy. Gratulujemy innym uczestnikom wspaniałych występów. Choreografię układów tanecznych i dobór muzyki opracowała opiekun zespołu Ewa Stelmaszak.

                                                                                                  E.S.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności