Dziś jest niedziela, 16.12.2018, imieniny Albiny, Zdzisławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Pierwszaki uczestniczą w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Pierwszaki uczestniczą w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Pierwszaki uczestniczą w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 

     W celu podniesienia  wiedzy oraz umiejętności dzieci w zakresie bezpieczeństwa w naszej szkole realizujemy szereg  zajęć  i  pogadanek na temat rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia. W Szkole Podstawowej w Malanowie rozpoczął się cykl spotkań z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej dotyczący zasad udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas I – III. W klasie Ib pierwsze spotkanie odbyło się w dn.: 12.03.2018r. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu  na każdym etapie edukacji dzieci. Jednak warto zwrócić uwagę na kształcenie praktycznych umiejętności, które dziecko mogłoby wykorzystać w chwili zagrożenia życia swojego lub innych osób.
     Spotkanie to było świetną okazją do bliższego poznania zawodu strażaka i niebezpieczeństw z nim związanych. Państwo Strażacy bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci, ale także przekazali wiele cennych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dzieci praktycznie uczyły się reagowania na sytuację, w której spotykają nieprzytomną osobę. Przypomniały sobie również numery telefonów alarmowych.
                                                                           

                                                                                                     Justyna Pietrzak

                                                                                                    Joanna Nowakowska

 


Pozostałe aktualności