Dziś jest poniedziałek, 13.07.2020, imieniny Irwina, Margarety
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » PILNE! Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

PILNE! Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

PILNE! Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W dniach 12 i 13 marca br. szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze. Dowozy do szkoły funkcjonują bez zmian

Od poniedziałku 16 marca szkoła będzie zamknięta.

Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki.

Drodzy uczniowie;

Wykorzystajcie czas zawieszenia zajęć w szkole na naukę własną, uzupełnienie braków, czytanie,  czy rozwijanie swoich zdolności. Na bieżąco sprawdzajcie  dziennik elektroniczny. Przez tę platformę nauczyciele będą się z Wami kontaktować by przekazać materiały i wskazówki do pracy własnej. 

Pamiętajcie w tym czasie o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe….).

Przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie.

Szanowni Rodzice:

  • zachęcajcie swoje dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli macie dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Wam zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS;
  • przekażcie osobom, które będą opiekować się Waszym dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie;
  • śledźcie na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dziennik elektroniczny i stronę internetową szkoły.

Dotychczas nie ma informacji w sprawie zmiany terminu egzaminu ósmoklasisty.

Marek Nowicki


Pozostałe aktualności