A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Podsumowanie VI edycji Szkolnej Ligi Piłki Nożnej w SP Malanów

Podsumowanie VI edycji Szkolnej Ligi Piłki Nożnej w SP Malanów

Podsumowanie  VI  edycji Szkolnej Ligi Piłki Nożnej w SP Malanów

W październiku 2018 roku  wystartowała szósta edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie, której organizatorem była Szkoła Podstawowa w Malanowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie. Liga składała się z ośmiu turniejów piłkarskich, spośród których cztery odbyły się na kompleksie boisk „Moje boisko-Orlik 2012 przy ul. Szkolnej w Malanowie oraz 4 w sali sportowej w Malanowie. W lidze wystartowało pięć drużyn. w Turniejach uczestniczyło 52 uczniów, rozegrano 80 meczów  podczas których padło 276 bramek. Każdy pojedynek przyniósł wiele emocji sportowych, a przepiękne bramki, dryblingi i parady bramkarskie nadawały uroku tegorocznym rozgrywkom. Ostatni turniej odbył się w maju, podczas którego wyłoniony został mistrz ligi. Na zakończenie turnieju odbyło się podsumowanie ligi oraz wręczenie pucharów i dyplomów. Swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor szkoły – pan Marek Nowicki, który wręczył puchary i nagrody indywidualne. Mistrzem piątej edycji została drużyna Mininimajki - „KLASA VA ”, drugie miejsce zajęła drużyna FC Bollywood -"KLASA VIIA”, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna  Choinki Feliksa -"Klasa VIA”, na czwartym miejsce ligę zakończyła drużyna Ekipa Miłaczew , piąte miejsce zajęły "Gwiazdy" - dziewczęta klasa VIIA”. W trakcie ligi prowadzono klasyfikację strzelców, z dorobkiem 45 bramek królem strzelców szóstaj edycji ligi został Kacper Szewczyk– zawodnik drużyny "Klasa VII a"

Liga cieszy się dużą popularnością wśród młodych adeptów piłki nożnej. Poraz drugi w lidze wystartowała drużyna dziewcząt, która zbierała cenne  szlify w rywalizacji z chłopcami. Aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach pozalekcyjnych bardzo cieszy i motywuje do pracy, szczególnie w erze internetowych gier komputerowych i braku aktywności ruchowej w młodym wieku. Już dziś zapraszamy uczniów do kolejnej, siódmej edycji szkolnej ligi piłki nożnej.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi oraz pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie za pomoc i współpracę w organizacji ligi.