Dziś jest poniedziałek, 20.05.2019, imieniny Bazylego, Bernardyna
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Polsko-niemieckie gotowanie

Polsko-niemieckie gotowanie

Polsko-niemieckie gotowanie

     W trakcie tygodnia wymiany polsko-niemieckiej w Szkole Podstawowej w Malanowie odbyły się warsztaty kulinarne.
     Czwartek był tym dniem, kiedy uczniowie ze swoimi gośćmi z Niemiec już od rana zawitali do szkolnej kuchni. Celem spotkania było przygotowanie tradycyjnych potraw kuchni niemieckiej i kuchni polskiej. Uczniowie świetnie wyposażeni przez swoich rodziców w produkty regionalne od razu zabrali się do pracy. Nie obyło się bez sałatki jarzynowej i Kartoffelsalat. Uczniowie przygotowali również pierogi z serem, naleśniki oraz kapustę z puree i pieczonymi kiełbaskami- bratwurst. Do gotowania włączyli się też opiekunowie, którzy wykonali pyszny serowy deser, a Pan dyrektor przygotował staropolski żurek. 
      Drugą część warsztatów, to atrakcyjne zajęcia dekoracji potraw. Uczniowie wykonali dekoracje z owoców i warzyw. Dowiedzieli się czym jest carving, czyli coraz bardziej popularna w Europie technika zdobienia potraw. Następnie samodzielnie przygotowali piękne dekoracje, które ozdobiły stół oraz przygotowane potrawy.
      Podsumowaniem warsztatów był wspólny posiłek z rodzicami i opiekunami, do którego uczniowie zaprosili w języku polskim i niemieckim, życząc wszystkim smacznego. Warsztaty były wspaniałą okazją do integracji i szlifowania języka.
     Opiekę nad uczniami podczas warsztatów sprawowały Aldona Kapusta, Julita Muszalska i Małgorzata Cieślak.

                                                                                                 Julita Muszalska

Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności