Dziś jest wtorek, 25.06.2019, imieniny Łucji, Wilhelma
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Praca szkoły podczas przewidywanego strajku pracowników oświaty.

Praca szkoły podczas przewidywanego strajku pracowników oświaty.

Praca szkoły podczas przewidywanego strajku pracowników oświaty.

Malanów, dnia 5 kwietnia 2019 r.

Szanowni Państwo,

informuję, że w związku z wynikiem przeprowadzonego referendum strajkowego w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Malanowie 80,77 % pracowników szkoły opowiedziało się za przystąpieniem do akcji strajkowej. Prawdopodobnie od  poniedziałku 8 kwietnia 2019 r. aż do odwołania wystąpią trudności z przeprowadzeniem zajęć lekcyjnych, opiekuńczych i wychowawczych zgodnie z obowiązującym planem. Większość nauczycieli deklaruje przystąpienie do akcji strajkowej, więc najprawdopodobniej w tych dniach w szkole będą prowadzone tylko zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki we własnym zakresie. Należy mieć świadomość, że gotowość do pracy wykaże niewielka grupa nauczycieli, a ich liczba może się zmieniać w każdym kolejnym dniu strajku.

Ostateczną informację o liczbie strajkujących pracowników otrzymam dopiero w dniu rozpoczęcia strajku, czyli 8 kwietnia 2019 roku. Bardzo liczę na zrozumienie z Państwa strony i pomoc w opiece nad dziećmi.

O sytuacji w szkole zarówno w kontekście możliwości zapewnienia opieki, a także przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych, będę informował Państwa poprzez dziennik elektroniczny i szkolną stronę internetową.

Jednocześnie informuję Państwa, że dołożymy wszelkich starań, aby egzaminy gimnazjalne oraz ósmoklasisty odbyły się w planowanym terminie.

 

Dyrektor szkoły

Marek Nowicki


Pozostałe aktualności