Dziś jest piątek, 10.07.2020, imieniny Amelii, Filipa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » RapPedagogika - niecodzienna lekcja

RapPedagogika - niecodzienna lekcja

RapPedagogika - niecodzienna lekcja

          21 listopada Szkołę Podstawową w Malanowie odwiedził niesamowity gość - Dobromir Makowski - pedagog, nauczyciel, raper, inicjator spotkań z zakresu profilaktyki uzależnień, twórca projektu RapPedagogia, autor książki biograficznej pt. „Wyrwałem się z piekła”. Zaczarował całą publiczność, nikt nie potrafił oderwać od niego oczu, a na sali była cisza jak makiem zasiał. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych. 
           „Ludzie dzielą się na mądrych i głupich, żeby być mądrym trzeba czytać książki, nie podlewamy kwiatków Domestosem” – to słowa, które towarzyszyły zebranym przez całe spotkanie. Miały one zwrócić uwagę na to, że wybór drogi, którą pójdziemy w życiu, należy do nas. Gość poruszał ważne tematy takie jak uzależnienia oraz mówił o konieczności szacunku do otaczających nas ludzi. Dzielił się własnymi doświadczeniami, opowiadał o przypadkach młodzieży, które często kończyły się tragicznie, z powodu ludzkiej głupoty. Mówca podzielił ludzi na „głupich i mądrych”. Wyjaśnił, że ludzie głupi to osoby, które nie czytają książek i są ślepo zapatrzone w Internet, natomiast ludzie mądrzy czytają książki, chętnie się uczą i oddają swoje życie w ręce Boga.
              Po spotkaniu z młodzieżą odbyło się spotkanie pedagoga z rodzicami. Podczas spotkania z rodzicami podkreślił jak ważne jest budowanie prawidłowych relacji z dziećmi. Przypomniał rodzicom, że to oni są pierwszymi pedagogami dla swoich dzieci. Zwrócił także uwagę na niebezpieczeństwa płynące z różnych środków masowego przekazu. Na koniec spotkania popłynęło przesłanie o tym, że warto mówić kocham, nim będzie za późno, że od używek ważniejsze są relacje, że o tym kim będziesz jutro, decydujesz dziś.
                Dobromir Makowski poruszył serca wszystkich widzów.


                                                Zofia Stawicka, uczennica klasy 7b

                                                Karolina Niespodziańska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności