Dziś jest czwartek, 12.12.2019, imieniny Aleksandra, Adelajdy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » RapPedagogika - niecodzienna lekcja

RapPedagogika - niecodzienna lekcja

RapPedagogika - niecodzienna lekcja

21 listopada Szkołę Podstawową w Malanowie odwiedził niesamowity gość- Dobromir Makowski- pedagog, nauczyciel, raper, inicjator spotkań z zakresu profilaktyki uzależnień, twórca projektu RapPedagogia, autor książki biograficznej pt. „Wyrwałem się z piekła”.
Zaczarował całą publiczność, nikt nie potrafił oderwać od niego oczu, a na sali była cisza jak makiem zasiał. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych.
„Ludzie dzielą się na mądrych i głupich, żeby być mądrym trzeba czytać książki, nie podlewamy kwiatków Domestosem” – to słowa, które towarzyszyły zebranym przez całe spotkanie. Miały one zwrócić uwagę na to, że wybór drogi, którą pójdziemy w życiu, należy do nas. Gość poruszał ważne tematy takie jak uzależnienia oraz mówił o konieczności szacunku do otaczających nas ludzi. Dzielił się własnymi doświadczeniami, opowiadał o przypadkach młodzieży, które często kończyły się tragicznie, z powodu ludzkiej głupoty. Mówca podzielił ludzi na „głupich i mądrych”. Wyjaśnił, że ludzie głupi to osoby, które nie czytają książek i są ślepo zapatrzone w Internet, natomiast ludzie mądrzy czytają książki, chętnie się uczą i oddają swoje życie w ręce Boga.

Po spotkaniu z młodzieżą odbyło się spotkanie pedagoga z rodzicami. Podczas spotkania z rodzicami podkreślił jak ważne jest budowanie prawidłowych relacji z dziećmi. Przypomniał rodzicom, że to oni są pierwszymi pedagogami dla swoich dzieci. Zwrócił także uwagę na niebezpieczeństwa płynące z różnych środków masowego przekazu. Na koniec spotkania popłynęło przesłanie o tym, że warto mówić kocham, nim będzie za późno, że od używek ważniejsze są relacje, że tym kim będziesz jutro decydujesz dziś.
Dobromir Makowski poruszył serca wszystkich widzów.

                                                Zofia Stawicka, uczennica klasy 7b

                                                Karolina Niespodziańska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności