Dziś jest piątek, 21.09.2018, imieniny Jonasza, Mateusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Ślubowanie 2017 w Szkole Podstawowej w Malanowie

Ślubowanie 2017 w Szkole Podstawowej w Malanowie

Ślubowanie 2017 w Szkole Podstawowej w Malanowie

                                                                                                   „Co my wiemy, to tylko kropelka.

                                                                                                        Czego nie wiemy, to cały ocean.”

                                                                                                                                       Isaac Newton

            Myśl wybitnego uczonego i odkrywcy towarzyszyła Pierwszakom Szkoły Podstawowej w Malanowie w dniu ich Ślubowania. Uroczystość odbyła się w dn.: 05.10.2017r.  Dyrektor, pan Marek Nowicki rozpoczął to wyjątkowe wydarzenie powitaniem licznie przybyłych Gości – witał władze naszej gminy oraz przedstawicieli miejscowych instytucji: Wójta Gminy - Sławomira Prentczyńskiego, Ks. Prał. Stanisława Płaszczyka, Ks. Marcina Zaworskiego, prezesa  RBS Malanów - Jana Tygielskiego, przedstawicieli Policji – asp. szt. Krzysztofa Aleksanderka i asp. Dorotę Grzelkę, kierownika CUW – Katarzynę Gorgolewską Ekiert, dyrektora GCKiS -Małgorzatę Przygońską, dyrektora Przedszkola – Agnieszkę Mozio, Rada Rodziców – Justynę Dawicką. Potem oddał głos bohaterom dnia, którzy pięknie się prezentowali w nowych strojach, uszytych dzięki przychylności miejscowej firmy Sun Garden, specjalnie na ten dzień. Kandydaci na uczniów musieli najpierw przejść kilka prób i udowodnić, że zasługują na miano pełnoprawnego Pierwszaka. Pod bacznym okiem dobrej Wróżki, pani Jesieni i szkolnego Duszka pokonywali kolejne próby, przekonywali wierszem, piosenką i udowadniali, że znają swoje obowiązki, zasady bezpieczeństwa, wiedzą jak poruszać się po drogach, a także jak dbać o zdrowie. Dzieci się bardzo starały, pięknie śpiewały i recytowały. Ich wysiłki obserwowali Państwo Dyrektorzy, zgromadzeni Goście, Rodzice i Nauczyciele, którzy wspólnym okrzykiem zaliczali kolejne zadania. Wszystkie próby zostały zaliczone, więc pan Dyrektor mógł dokonać Ślubowania i Pasowania na ucznia. Z rąk pani Wicedyrektor dzieci otrzymały tarcze uczniowskie, a Wychowawczynie gratulowały swoim Wychowankom, wręczając pamiątkowe dyplomy.      

        Potem nadszedł czas na życzenia i upominki od przybyłych Gości, którym nie było końca. Goście gratulowali, obdarowywali słodyczami, owocami i upominkami. Pierwszaki zostały też zaproszone do Szkolnej Kasy Oszczędności. Na tę uroczystość przybyli również młodsi koledzy z Przedszkola, którzy z zainteresowaniem przyglądali się poczynaniom Pierwszaków i na koniec obdarowali ich własnoręcznie wykonanymi upominkami. Wierszem, piosenką, słowem otuchy, dobrą radą i upominkiem powitali swoich młodszych kolegów  również starsi uczniowie, z klasy drugiej i z klas trzecich.                                            

        Ostatnia część uroczystości to wspólny poczęstunek i zabawa. Po poważnych momentach, nadszedł wreszcie czas radości i tańca. Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwały wychowawczynie i nauczyciel wspomagający. To był wyjątkowy i niezapomniany dzień, a to przede wszystkim za sprawą,  jak zawsze pomocnych i niezawodnych rodziców, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w organizację święta swoich dzieci. Święta, które z pewnością, na bardzo długo zostanie w pamięci naszych Pierwszoklasistów.

Składamy serdeczne podziękowania Dyrektorowi PPUH Sun Garden   

panu Witoldowi Jareckiemu za pomoc w organizacji uroczystości.

 

                                                                                                                             Małgorzata Wągiel

                                                                                                                            Justyna Pietrzak    

                                                                                                                          Joanna Nowakowska

 

Galeria zdjęć

 

 


Pozostałe aktualności