Dziś jest poniedziałek, 06.07.2020, imieniny Dominiki, Gotarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Ślubowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Malanowie

Ślubowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Malanowie

Ślubowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Malanowie

         Dnia 16 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Malanowie zostali uznani za prawdziwych uczniów.

Uroczystość ślubowania przebiegła w pełnej ciepła i serdecznej atmosferze wśród licznie zgromadzonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Uroczystość rozpoczęli pierwszoklasiści, przedstawiając program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń i nauczyciela wspomagającego. Pokazali w nim, że zasługują w pełni na miano uczniów szkoły podstawowej, prezentując wiersze, piosenki i odpowiadając na pytania.

Akt pasowania poprzedziło uroczyste nałożenie przez rodziców biretów na głowy swoich dzieci Pan dyrektor dokonał pasowania pierwszoklasistów drewnianą kredką, a następnie uczniowie wyrazili chęć zostania pełnoprawnymi uczniami odpowiadając na jego pytania, które były zapisane na tarczy. Złożyli w ten sposób ślubowanie na sztandar naszej szkoły. Po czym pani wicedyrektor Krystyna Sobczak przypięła uczniom pamiątkowe tarcze, a wychowawczynie wręczyły kolorowe dyplomy.

O pierwszoklasistach pamiętali również uczniowie klas drugich, którzy wspólnie ze swoimi wychowawczyniami przygotowali wskazówki dla młodszych kolegów i wspaniałe upominki. Prezentami obdarowali pierwszaków także młodsi koledzy z Gminnego Przedszkola w Malanowie pod opieką swoich pań.

To nie koniec niespodzianek - pierwszoklasiści otrzymali książeczki oszczędnościowe z wkładem pieniężnym w wysokości 5 zł oraz upominki, które ufundował i wręczył Prezes Banku Spółdzielczego w Malanowie pan Jan Tygielski. Wszyscy zaproszeni goście obdarowali również dzieci słodyczami i owocami. Na pewno długo w pamięci pozostaną te słodkie wspomnienia.

Po części oficjalnej uczniowie podziękowali Dyrekcji szkoły, zaproszonym gościom i Wychowawczyniom, wręczając im kwiaty. Ślubowanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem wspólnie z zaproszonymi gośćmi.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom uczestniczącym w uroczystości ślubowania, uczniom klasy trzeciej za pomoc w prowadzeniu uroczystości, uczniom pocztu sztandarowego, a szczególnie rodzicom, którzy przyczynili się do jej uświetnienia.

Dziękujemy również pani Emilii Stefaniak za pomoc w wykonaniu pięknej dekoracji.

 

      

                                                                       Wychowawczynie klas I

                                                                        Emilia Andrzejczak

                                                                        Joanna Nowakowska

 

Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności