Dziś jest piątek, 18.10.2019, imieniny Juliana, Łukasza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » SP Malanów w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

SP Malanów w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

SP Malanów w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

W kwietniu najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa wielkopolskiego w kategorii U-12 zawitali do Kalisza. Na stadionie miejskim odbył się finał wojewódzki i walka o awans do finału krajowego największego turnieju piłkarskiego w Europie „Z podwórka na stadion O Puchar Tymbarku”.

W gronie najlepszych zespołów w kategorii U-12 zagrały dwie reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Malanowie. Młodzi adepci piłki nożnej wystąpili w gronie 27 zespołów walczących o finał na Stadionie Narodowym. Dziewczęta rywalizowały w grupie 20 zespołów z województwa. Piękna pogoda i oprawa sportowa towarzyszyły tegorocznym rozgrywkom. Organizatorzy oraz główny sponsor Tymbark zapewnili wszystkim uczestnikom turnieju dobrą zabawę i wiele atrakcji sportowych. Rywalizacja toczyła się na ośmiu boiskach piłkarskich. Piłkarze z Malanowa walczyli dzielnie w grupie z przeciwnikami z Ostrowa  Wielkopolskiego, Międzychodu i Opalenicy. Mimo, że drużynie nie udało się awansować do dalszych rozgrywek, to zawodnicy nabyli cennego doświadczenia i obycia piłkarskiego. Drużyna zanotowała zwycięstwo, remis i porażkę w grupie.

Dziewczęta w swoim debiucie na tej randze zawodów zagrały rewelacyjnie. Zespół zajął pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej odnosząc zwycięstwo z Książem Wielkopolskim i Luboniem oraz remis z SP Karniszewo. W ćwierćfinale turnieju dziewczęta zremisowały 2:2 z Grodziskiem Wielkopolskim, a w rzutach karnych decydujących o grze w półfinale dziewczęta przegrały 2:3.

Cały turniej oceniamy bardzo pozytywnie, choć dziewczętom zabrakło szczęścia, a chłopcom skuteczności to wróciliśmy zadowoleni z dużym bagażem doświadczeń piłkarskich.

 

Trzon zespołów stanowią uczniowie klasy sportowej Va funkcjonującej w Szkole Podstawowej w Malanowie.

Skład reprezentacji dziewcząt:

Katarzyna Pietrzak, Klaudia Płóciennik, Maria Pawlic, Klaudia Pokrywiecka, Lena Dzieciątkowska, Maja Kaleta, Laura Witkowska, Julia Widełka.

Skład reprezentacji chłopców:

Kamil Woźniak, Szymon Błaszczyk, Piotr Rosicki, Adam Susło, Mikołaj Chojnacki, Marcel Jasnowski, Jakub Czerniak, Jakub Kąciak, Wiktor Okraska, Bartosz Kowalski, Antoni Borkowski, Witold Harasny.

 

Trener zespołu

Radosław Zwoliński

 

 

 

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności