Dziś jest poniedziałek, 20.05.2019, imieniny Bazylego, Bernardyna
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

 

W dniu 22 lutego 2019 roku gościem w naszej szkole był pan Krzysztof Petek, podróżnik, pisarz powieści sensacyjno – przygodowych dla dzieci i młodzieży, dziennikarz oraz organizator wypraw i szkół przetrwania.

Autor zabrał dzieci w niecodzienną podróż. Odwiedziły z nim między innymi Amazonkę i Rio de Janeiro, Syberię, zamek Drakuli, najdziksze zakątki świata i niesamowite miejsca w Polsce. Krzysztof Petek opowiedział o reportażach robionych w różnych miejscach kuli ziemskiej, o zdobywaniu wiedzy, ciągłej nauce i swojej fascynacji światem. Przy tym pokazywał zdjęcia dokumentujące jego wyprawy. Zachęcał do bycia ciekawym świata, do odkrywania, podróżowania i pokonywania własnych słabości. Przekazał dzieciom wiele cennych uwag i wskazówek dotyczących wypraw.

Podróże pana Krzysztofa w najbardziej odległe krańce świata inspirują go do pisania książek. Autor podkreślał, że zanim napisze książkę, to najpierw dokładnie poznaje miejsca opisywane w powieściach. Spotkanie związane było z ukazaniem się na rynku wydawniczym nowej pozycji Krzysztofa Petka, pt. „Amulet pecha”. Dzieci mogły zakupić egzemplarze tej książki. Czytelników, spragnionych przygód i zawiłych zagadek, zachęcamy do sięgnięcia po ten właśnie tytuł. W spotkaniu wzięły udział klasy I-III. Dzieci żywo uczestniczyły w spotkaniu, były bardzo zainteresowane, radosne, zadawały dużo pytań i z zaciekawieniem obserwowały magiczne sztuczki pisarza. Krzysztof Petek dał się poznać jako osoba o niezwykłej charyzmie i osobowości, która potrafi zarazić słuchacza chęcią poznawania świata i zdobywania doświadczeń.

                                                                                       E. Andrzejczak

 Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności