Dziś jest niedziela, 20.01.2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

18 kwietnia 2018 roku uczniowie z klasy VII a ze Szkoły Podstawowej w Malanowie przygotowali program artystyczny związany z nadchodzącym Dniem Ziemi.

22 kwietnia obchodzimy corocznie Dzień Ziemi. W Polsce od 1990 roku, a na świecie już od 1970. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości- planety Ziemi.

Prawdopodobnie rzadko zastanawiamy się nad tym, ile mamy do zawdzięczenia naszej Ziemi.

Bez lasów i bez tlenu nie moglibyśmy oddychać. Bez gleby nie moglibyśmy jeść. Bez deszczu i rzek nie moglibyśmy pić. Na Ziemi możemy robić coś, czego nie moglibyśmy robić na innych planetach – możemy żyć.

Ludzie, zwierzęta i drzewa oddychają tym samym powietrzem, żyją pod jednym niebem, ogrzewają ich promienie słońca i żywią się owocami tej samej Matki Ziemi. Lecz nie wydaje się, abyśmy bardzo troszczyli się o miejsce, które jest naszym domem. Nie troszczymy się do tego stopnia, że trzeba postawić pytanie, jak długo Ziemia będzie się jeszcze nadawała do zamieszkiwania przez ludzi.

Jeśli ludzie na ziemi nie zaczną działać szybko i zdecydowanie, przyszłość ziemi będzie zagrożona. Musimy uratować naszą planetę przed katastrofą.

Występujący uczniowie poprzez przybliżenie ważnych zagadnień dotyczących ochrony Ziemi starali się dołączyć do przyjaciół naszego globu i wspólnie z nimi walczyć o nasz dom, pragnąc jednocześnie mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyją.

Poprzez wiele zaprezentowanych piosenek, wierszy, inscenizacji  zwrócili się z apelem do swoich koleżanek i kolegów, aby zastosowali się do ich rad i pracowali na nasz wspólny sukces – ochronę Ziemi.

Dziękujemy p. Katarzynie Tomczyk, która przygotowała oprawę muzyczną tej uroczystości.

 

                                                                                                                            E.S.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności