Dziś jest piątek, 18.10.2019, imieniny Juliana, Łukasza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Turnus profilaktyczny w Rogoźnie

Turnus profilaktyczny w Rogoźnie

Turnus profilaktyczny w Rogoźnie

 

W dniach od 25-29 marca 2019r. uczniowie klasy V b, VI b oraz VII a, brali udział w zajęciach organizowanych przez Regionalne Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Celem turnusu była realizacja programów profilaktycznych, prewencyjno-interwencyjnych, edukacyjnych i wychowawczych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki uzależnień oraz promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.
W czasie pobytu uczestnicy odbyli 40 godzin zajęć profilaktycznych. Nauczyli się jak w rozsądny sposób korzystać z komputera i Internetu oraz poznali zagrożenia dotyczące  niewłaściwego korzystania z sieci. Rozwijali podstawowe umiejętności społeczne związane z rozwiązywaniem konfliktów, asertywnością, tolerancją, akceptacją, radzeniem sobie z uczuciami i ze stresem. Poszerzyli swoją wiedzę na temat różnego rodzaju uzależnień.
W czasie turnusu uczniowie brali także udział w mini kursie gotowania, na którym przygotowywali różne smakołyki, zajęciach sportowych. Odbyli kurs pierwszej pomocy przedmedycznej oraz trening twórczości metodą „Dekupaż”.
Uczniowie mieli także okazję zwiedzenia Muzeum Regionalnego w Rogoźnie. Po zajęciach mogli korzystać z boisk, siłowni, stołu bilardowego, pograć w piłkarzyki, tenisa stołowego lub po prostu obejrzeć telewizję. Turnus zakończyła wspólna zabawa karaoke.

Wspólny klasowy wyjazd przyczynił się do lepszego wzajemnego poznania się, zintegrowania grupy, rozwijania umiejętności radzenia sobie w nowych okolicznościach. Pięć dni pobytu w Rogoźnie minęło w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał stosowny dyplom będący potwierdzeniem niniejszego faktu.

K.N.

 


Pozostałe aktualności