Dziś jest piątek, 19.04.2019, imieniny Adolfa, Tymona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Uczniowie SP Malanów na meczu reprezentacji Polski

Uczniowie SP Malanów na meczu reprezentacji Polski

Uczniowie SP Malanów na meczu reprezentacji Polski

Rok 2018 jest wyjątkowy dla polskiej niepodległości tak samo ważny jest dla piłki ręcznej w naszym kraju. Dokładnie sto lat temu pierwszy raz w piłkę ręczną zagrano w Szczypiornie (dziś dzielnicy Kalisza). We wtorek 13 czerwca grupa kibiców z naszej szkoły wybrała się na mecz reprezentacji Polski Mężczyzn w Piłce Ręcznej przeciwko reprezentacji Hiszpanii. W tym roku Związek Piłki Ręcznej w Polsce obchodzi 100 lat działalności. W związku z tym w Kaliszu, zorganizowano międzynarodowy mecz piłki ręcznej. „Szczypiorniak” z okazji 100-lecia wrócił w miejsce gdzie powstała Piłka ręczna w Polsce. Nasi reprezentanci walczyli z aktualnym mistrzem Europy. Choć był to tylko mecz towarzyski to obfitował w wielkie emocje i był świetną okazją to oglądania na żywo największych gwiazd „handbala” w Europie. Grupa naszych uczniów uzbrojona w narodowe barwy kibicowała szczypiornistą, mecz stał na wysokim poziomie i zakończył się minimalna porażką polaków 31 do 30. Ponadto przed halą w Kaliszu odsłonięto Obelisk, który upamiętnia 100-lecie powstania piłki ręcznej - sportu, który narodził się w obozie legionistów w Szczypiornie.

galeria zdjęć

 

 

Radosław Zwoliński


Pozostałe aktualności