Dziś jest niedziela, 20.01.2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie

Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie

Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie

 

Dnia 7 marca 2018r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Malanowie byli na wycieczce w Kłodawie, gdzie zwiedzili Kopalnię Soli.

Najpierw wszyscy udali się po specjalne kaski, które miały chronić głowy przed ewentualnymi zagrożeniami. Pierwszą atrakcją był zjazd windą 600 metrów pod ziemię z prędkością 6m/s. Następnie pan przewodnik oprowadzał uczniów tajemniczymi tunelami, opowiadając wiele ciekawych historii i legend. Widzieli komnatę Drakuli, ładunki wybuchowe, wózki pełne soli oraz maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym. Zwiedzili Kaplicę św. Kingi – patronki górników, zobaczyli wiele figur z soli np. figurkę Skarbnika.Podczas dalszego zwiedzania uczniowie poznali sposoby wydobywania soli, która może być biała, różowa, pomarańczowa, niebieska, zielona, fioletowa. Obejrzeli również w wykuwanej przez dwa lata komorze solnej scenę, na której pobito rekord Guinnesa w koncercie zagranym najniżej pod ziemią. Uczniom bardzo podobał się korytarz zwany strefą wolnego lizania, gdzie mogli polizać ściany i przekonać się czy naprawdę są słone.

Wycieczka do Kopalni Soli była pouczająca i dostarczyła nam wiele wrażeń.

Na koniec naszej wizyty w kopalni każdy mógł wybrać sobie bryłkę odłamków solnych, by wziąć ją na pamiątkę z wycieczki. Był także czas na kupienie pamiątek z tego miejsca.

Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas trzecich. W opiece nad dziećmi pomagała A. Kapusta.

 

Wychowawczynie klas III

M. Prentczyńska

E. Stelmaszak

A. Jasnowska

 

galeria zdjęć

 


Pozostałe aktualności