Dziś jest piątek, 19.04.2019, imieniny Adolfa, Tymona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Wycieczka do lasu

Wycieczka do lasu

Wycieczka do lasu

     Zbliżający się koniec roku szkolnego, to czas sprzyjający turystyce i rekreacji. Uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Malanowie, mają już za sobą udane wycieczki do Wrocławia i Poznania. Wygląda na to, że okazali się być dobrymi turystami i połknęli turystycznego bakcyla, ponieważ znów pojechali na kolejną wycieczkę. Tym razem do lasu. W ciepły, słoneczny poranek, w dn.: 18.06.2018r., autokar zawiózł dzieci Kowali Księżych. Tam zostali powitani przez panów z Koła Łowieckiego nr 14 „TUR”, którzy zabrali dzieci na bardzo przyjemny spacer po lesie. Uczniowie obserwowali przyrodę, dowiedzieli się dużo ciekawostek o życiu roślin i zwierząt mieszkających w tym lesie, słuchali śpiewu ptaków, poznali warstwową budowę lasu.

          Po spacerze czekała pyszna niespodzianka, poczęstunek, który zorganizowali panowie, była pieczona kiełbaska, soki, lody, słodycze.   Piknik w lesie był bardzo udany, a czas szybko mijał. Pogoda i humor znów dopisały młodym turystom. Zrelaksowane i uśmiechnięte dzieci wróciły do szkoły. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. To był bardzo udany rok, szczególnie dla Pierwszaków, które we wrześniu z lekkimi obawami zawitały w szkole progi. Teraz, kiedy pierwsze wakacje tuż, tuż, okazało się, że po wrześniowych lękach i obawach nie ma już śladu, a dzieci bardzo się zmieniły, wyrosły, dojrzały do obowiązków szkolnych, są bogatsze o nowe wiadomości i umiejętności i mają mnóstwo wspomnień z wycieczek i ciekawych wydarzeń w szkole.

            Dziękujemy panu Zenonowi Kulcowi za zaproszenie, a panom z Koła Łowieckiego nr 14 „TUR” za zorganizowanie udanej wycieczki do lasu.

                                                                                                   Justyna Pietrzak

                                                                                                   Małgorzata Wągiel

                                                                                                   Emilia Andrzejczak                                 

                                                                                                   Joanna Nowakowska

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


Pozostałe aktualności