Dziś jest poniedziałek, 06.07.2020, imieniny Dominiki, Gotarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » WYCIECZKA DO TORUNIA

WYCIECZKA DO TORUNIA

WYCIECZKA DO TORUNIA

           Nadeszła wiosna, a z nią szkolny sezon turystyczny, dlatego w dn.: 28 maja 2019r., uczniowie klas drugich i trzeciej Szkoły Podstawowej w Malanowie, pojechali na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie dzieci rozpoczęły od wizyty w Żywym Muzeum Piernika, gdzie poznały składniki i przepis na najlepsze toruńskie pierniki, nauczyły się też sztuki ich wyrobu i wypieku. Samodzielnie wykonane pierniki pozwoliły uzyskać tytuł czeladniczy. To była ciekawa lekcja sztuki kulinarnej, która dostarczyła dzieciom mnóstwo przyjemności i radości.

          Po obiedzie uczniowie pojechali do Centrum Nauki – Młyn Wiedzy. Pobyt okazał się ogromną dawką wiedzy i zabawy. Stworzone w sposób interaktywny stanowiska pozwalały, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać  zjawiska z różnych dziedzin nauki. Kolejne piętra dostarczały nowych, coraz ciekawszych wrażeń, a czas tam spędzony minął bardzo szybko.

         Stamtąd młodzi turyści udali się na Stare Miasto. Podczas spaceru podziwiali dawną architekturę Torunia, słuchali historii, zobaczyli ruiny Zamku Krzyżackiego i dom Mikołaja Kopernika. Wykonali też pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem wybitnego polskiego astronoma. Nie obyło się też bez zakupu pamiątek i pierników. Pogoda, wbrew prognozom, okazała się sprzyjajaca i podczas spaceru, nad Toruniem świeciło słonko.

           Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Planetarium, centrum popularyzacji kosmosu. Seans filmowy zabrał dzieci w podróż po planetach. Tworząca sztuczne niebo kopuła wywołała u dzieci wrażenie realnej podróży po wszechświecie. Po podwieczorku nadszedł czas, aby wyruszyć w drogę powrotną do Malanowa. Wycieczka dostarczyła dzieciom dużo ciekawych wrażeń, sporą dawkę wiedzy i mnóstwo radości. Dowodem na to były ptania kiedy i dokąd będzie następny wyjazd. Zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do domu.                                                                                            

                                                                                                      Justyna Pietrzak

                                                                                                      Małgorzata Wągiel

                                                                                                      Emilia Andrzejczak

                                                                                                     Aleksandra Jasnowska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności