Dziś jest poniedziałek, 06.07.2020, imieniny Dominiki, Gotarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

15 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Wrocławia.

Po trzech godzinach podróży  dotarliśmy do stolicy  Śląska. Pierwszym punktem programu  było spotkanie z przewodnikiem i  pobyt na rynku .Podczas godzinnego spaceru  uzyskaliśmy wiele   informacji i poznaliśmy kilka  ciekawostek  związanych z tym pięknym miejscem.

Następnie udaliśmy się do rotundy, gdzie znajduje się  dzieło namalowane przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Panoram Racławicka ukazuje artystyczną wizję przebiegu bitwy pod Racławicami. Obraz olejny przedstawia zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi. Nasz pobyt  w  jednym z najciekawszych i najważniejszych miejsc Wrocławia trwał około godzinę. Po opuszczeniu rotundy , przewodnik poprowadził nas na rzekę Odrę , skąd mogliśmy podziwiać Ostrów Tumski. W promieniach słońca  rzeka i zabytki prezentowały się wspaniale. Prawdziwie letnia temperatura sprawiała ,że  chcieliśmy pobyć tam jak najdłużej . Czekało już jednak na nas   centrum wiedzy poświęcone wodzie -Hydropolis.  Jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce. Łączy w sobie walory edukacyjne z nowoczesną  formą wystawienniczą i służy jednemu celowi-ukazaniu wody z różnych perspektyw.

Ostatnim punktem naszego pobytu we Wrocławiu był Sky Tower-najwyższy budynek w Polsce. Podzieleni na grupy wjechaliśmy windą na 49. piętro, skąd mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Wrocławia, skąpaną w promieniach zachodzącego słońca.

Pogoda nam dopisała, atrakcje Wrocławia  nas zachwyciły ,bogatsi w wiedzę wróciliśmy do Malanowa.

Za pomoc w organizacji wyjazdu oraz opiekę nad dziećmi dziękuję p. M. Nowickiej, p. D. Cyran oraz p. J. Muszalskiej.

                                                                                                UK

galeria zdjęć


Pozostałe aktualności