Dziś jest czwartek, 12.12.2019, imieniny Aleksandra, Adelajdy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Wystartowała VII edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej

Wystartowała VII edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej

Wystartowała VII edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej

W Szkole Podstawowej w Malanowie wystartowała siódma edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej. W tym roku w szranki rywalizacji stanęło 6 zespołów, 4 zespoły chłopców oraz 2 zespoły dziewcząt. Liga oparta jest na zasadzie turniejów. Na każdy turniej przybywają wszystkie zespoły, które rywalizują ze sobą systemem każdy z każdym. Na „orliku” młodzi piłkarze rozegrają w sumie 4 turnieje, kolejne 4 rozegrane zostaną w sali sportowej w Malanowie. W końcowym rezultacie po 8 turniejach wyłoniona zostanie drużyna, która do końca roku szkolnego będzie nosiła tytuł mistrza szkoły w piłce nożnej. W połowie września rozegrany został pierwszy turniej, aktualnie rozegraliśmy trzy kolejki turniejowe.

              Pierwszą edycję ligi rozegraliśmy w roku szkolnym 2013/2014. Wówczas w rozgrywkach startowały 3 zespoły, w sumie 32 uczniów. W każdej edycji liga ewaluowała i zmieniała swój charakter, stając się coraz bardzie popularna wśród dzieci i młodzieży. Przybywało uczestników ligi i zwiększała się liczba drużyn i uczniów rywalizujących. Liga stała się bardzo popularną, atrakcyjną i aktywną formą wspólnego spędzania wolnego czasu. 

galeria zdjęć

 

Radosław Zwoliński

koordynator ligi


Pozostałe aktualności