Dziś jest poniedziałek, 20.05.2019, imieniny Bazylego, Bernardyna
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Z WIZYTĄ W SEJMIE

Z WIZYTĄ W SEJMIE

Z WIZYTĄ W SEJMIE

4 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Zaproszenie otrzymaliśmy od posła na Sejm RP p. Ryszarda Bartosika .

Inicjatorem wyjazdu był p. Ireneusz Augustyniak.

Warszawa powitała nas piękną pogodą. Na dobry początek spacerkiem obeszliśmy Stare Miasto podziwiając Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski , Pałac Prezydencki oraz pomnik Małego Powstańca. Towarzyszące nam słońce zachęcało , by udać się na spacer po Łazienkach, które były kolejnym punktem naszej wycieczki.

Jednak najważniejszy cel naszego wyjazdu był jeszcze przed nami. Chcieliśmy jak najszybciej dostać się do Sejmu. Trzeba jednak było wykazać się cierpliwością, najpierw należało załatwić wszystko od strony formalnej, a potem czekać w kolejce na wejście. Gdy już nas wpuszczono do środka, musieliśmy się wylegitymować i przejść przez bramki kontrolne.

Wizytę w Sejmie rozpoczęliśmy obiadem w Starym Domu Poselskim.

Zwiedzanie Sejmu zaczęliśmy wykładem na temat historii polskiego parlamentaryzmu w Sali Wszechnicy Sejmowej. Otrzymaliśmy wtedy kserokopię z nazwiskami posłów obecnej kadencji z zaznaczeniem ich miejsc na Sali Posiedzeń Sejmu.

Mieliśmy też okazję zasiąść w ławach Sali Posiedzeń i obserwować odbywające się w tym czasie obrady. Wrażenie było ogromne. Zobaczyliśmy piękną, obszerną salę, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów i fotelem Marszałka. Poczuliśmy się też bardzo wyróżnieni, kiedy pani Marszałek prowadząca obrady przerwała je na chwilę , by powitać naszą grupę.

Z Sali Posiedzeń udaliśmy się wraz z przewodnikiem oraz posłem Ryszardem Bartosikiem na dalsze zwiedzanie. Nasi przewodnicy oprowadzili nas między innymi po Hallu Głównym, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie II wojny światowej. Bardzo podobało nam się miejsce na parlamentarnym korytarzu, gdzie dziennikarze czekają na polityków, aby przeprowadzać z nimi wywiady.

Podczas zwiedzania sejmowych korytarzy mieliśmy okazję spotkać wielu polityków i znanych dziennikarzy. Nasz pobyt w Sejmie uwieczniony został wspólnym zdjęciem. Na koniec naszej wizyty otrzymaliśmy pamiątkowe pocztówki, zakładki oraz długopisy.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu posła Ryszarda Bartosika oraz p. Ireneusza Augustyniaka wizyta w Sejmie stała się doskonałą lekcją historii i patriotyzmu. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę i wiadomości, a swoimi przeżyciami będziemy mogli dzielić się z innymi.

Wyrażamy serdeczne podziękowania p. posłowi Ryszardowi Bartosikowi nie tylko za zaproszenie nas w tak szczególne miejsce, ale także za pokrycie kosztów wyjazdu.

Ogromne podziękowania kierujemy do p. Ireneusza Augustyniaka.

Dziękujemy za wspaniały pomysł, nieocenioną pomoc oraz zaangażowanie w organizację wyjazdu. Bardzo dziękujemy!           

U.K.

Galeria

 


Pozostałe aktualności