Dziś jest poniedziałek, 06.07.2020, imieniny Dominiki, Gotarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » „Zapraszam w świat przygody” – spotkanie z Krzysztofem Petkiem

„Zapraszam w świat przygody” – spotkanie z Krzysztofem Petkiem

„Zapraszam w świat przygody” – spotkanie z Krzysztofem Petkiem

W dn. 29.04.2019 r. po raz kolejny w naszej szkole gościł podróżnik, dziennikarz i pisarz książek sensacyjno –przygodowych dla dzieci i młodzieży pan Krzysztof Petek. Tym razem przyjechał do nas ze swoją najnowszą książką pt. „Zagadka kaszlącego upiora”. Jest to historia ośmioletniego rodzeństwa: Bartka i Zuzi, prowadzącego śledztwo w sprawie ducha w remontowanym pałacu. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8-10 lat, składa się z dwóch części, m.in. części komiksowej.

Podróżnik opowiedział nam o początkach historii książki i wspólnie powędrowaliśmy do Transylwanii w Rumuni, gdzie pisarz był już trzynaście razy. Oglądaliśmy zdjęcia z podróży samochodem terenowym różnymi drogami, np. przez rzekę, las, górskie i dzikie tereny. Poznaliśmy uroki Sighisoaara - małego miasteczka, w którym urodził się Vlad Palownik, będący pierwowzorem Draculi i jego jedyny autentyczny zamek.

Dzieci żywo uczestniczyły w spotkaniu, były bardzo zainteresowane i zadowolone.

Na zakończenie zadawały pytania i mogły zakupić książkę pisarza.

                                                                                                           E. Andrzejczak

 

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności