Dziś jest poniedziałek, 25.03.2019, imieniny Marioli, Dyzmy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Zielona Szkoła w Kotlinie Kłodzkiej

Zielona Szkoła w Kotlinie Kłodzkiej

Zielona Szkoła w Kotlinie Kłodzkiej

W dniach 21-25 maja uczniowie klas V-VII wybrali się na zieloną szkołę do Kotliny Kłodzkiej.

Realizację programu rozpoczęliśmy od zwiedzania osady górniczej oraz zabytkowej kopalni złota w Złotym Stoku. Po zakończonym zwiedzaniu pojechaliśmy do Siennej, gdzie znajdowało się nasze miejsce zakwaterowania.

Po spokojnie spędzonej nocy i smacznym śniadaniu udaliśmy się na górską wędrówkę. Zdobyliśmy Szczeliniec oraz przeszliśmy labiryntami Błędnych Skał. W tym dniu zwiedziliśmy także kaplicę czaszek w Czermnej oraz Kudowę Zdrój.

Dzień trzeci powitał nas piękną pogodą, dlatego najpierw udaliśmy się do parku zdrojowego w Lądku Zdroju, następnie przejechaliśmy do Międzygórza, gdzie podziwialiśmy piękny wodospad Wilczki oraz przebywaliśmy w Ogrodzie Bajek. Zwiedziliśmy także Bystrzycę Kłodzką oraz odwiedziliśmy Muzeum Ognia. Z Bystrzycy przejechaliśmy do Szklar, gdzie mogliśmy podziwiać widoki z Iglicznej.

Czwarty dzień również obfitował w wiele atrakcji. Zwiedziliśmy park zdrojowy w Polanicy Zdroju, hutę szkła oraz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Następnym punktem był przejazd do Kłodzka, gdzie poznaliśmy zabytkową część miasta oraz zwiedziliśmy twierdzę.

Piątkowy poranek powitał nas słońcem , dlatego po śniadaniu wybraliśmy się na krótki spacer, a po powrocie przebraliśmy się w kostiumy kąpielowe i pod okiem ratownika popluskaliśmy się w hotelowym basenie.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze na posiłek w   McDonald's.

Zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu wróciliśmy do Malanowa.

Za pomoc przy organizacji i opiekę nad dziećmi dziękuję paniom :I. Bartczak-Klimek, E. Stefaniak i M. Przybylak.

U. Kamińska

 Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności