Dziś jest poniedziałek, 20.05.2019, imieniny Bazylego, Bernardyna
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Zwycięstwo i awans do finału wojewódzkiego w turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Zwycięstwo i awans do finału wojewódzkiego w turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Zwycięstwo i awans do finału wojewódzkiego w turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Reprezentacja chłopców w kategorii do lat 12 w listopadzie uczestniczyła w finale powiatowym turnieju piłkarskiego "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W rozgrywkach, których gospodarzem był ZSP Dobra wystąpiło 8 zespołów zgłoszonych z terenu powiatu tureckiego. Drużyny w drodze losowania podzielono na dwie grupy. Po rozegraniu meczów grupowych, półfinałów i finału to młodzi piłkarze z Malanowa okazali się bezkonkurencyjni i awansowali do dalszego etapu rozgrywek. Reprezentacja rozegrała w całym turnieju 5 meczów, podczas których zanotowała 1 remis i 4 zwycięstwa. W meczach grupowych chłopcy zwyciężyli 6:0 z ZSP II Dobra, 3:0 z SP Przykona oraz zremisowali 1:1 z SP 1 Turek. W meczu półfinałowym pokonali 2:0 SP Koźmin, a w meczu finałowym pokonując ZSP I Dobra 2:1 zapewnili sobie awans na finał wojewódzki. Turniej stał na wysokim poziomie, mecze obfitowały w wiele składnych i zaplanowanych akcji, pojedynków, strzałów i parad bramkarskich. Młodzi adepci piłki nożnej z Malanowa w tym dniu byli niepokonani, zagrali bardzo dobre zawody i potwierdzili własne umiejętności, predyspozycje oraz przede wszystkim potencjał sportowy. Zwycięstwo i awans na finał wojewódzki to bardzo duży sukces chłopców, który motywuje do dalszej pracy i treningów. Trzon drużyny stanowią uczniowie i piłkarze klas sportowych funkcjonujących w SP Malanów.

Na uwagę zasługuje fakt iż drużyna powtórzyła sukces sprzed 2 lat, wówczas chłopcy awansowali na finał wojewódzki w kategorii do lat 10, który odbył się we Wrześni.

Radosław Zwoliński


Pozostałe aktualności