Jan Paweł II nasz Autorytet

27 kwietnia odbyła się kanonizacja naszego ukochanego Papieża Jana Pawła II. Jesteśmy dumni z naszego rodaka i zawsze byliśmy. Świadczą o tym coroczne apele przygotowywane przez nas z okazji Dnia Papieskiego, wizyty w kościele, całej naszej społeczności z okazji kolejnych rocznic śmierci Papieża.
Przesyłaliśmy życzenia świąteczne dla Papieża, gdy jeszcze był wśród nas. Zawsze też otrzymywaliśmy życzenia z Watykanu. Na zajęciach koła Wzorowego Chrześcijanina nasi uczniowie realizują program pt. ,,Jan Paweł II wychowuje nas na świadomych świadków Jezusa w programie pielgrzymek do Polski"
Aby zapoznać się z nauczaniem i życiem Jana Pawła II braliśmy udział w konkursach literackich, plastycznych. Wiersze uczniowskie napisane nt. ,,Jan Paweł II nasz Autorytet i Przyjaciel" z okazji 26 - lecia pontyfikatu zostały zebrane, wydrukowane, oprawione i pozostawione w bibliotece szkolnej, aby przetrwały dla przyszłych pokoleń. Świadczą one o tym, jak wielkim autorytetem był dla nas Papież Polak.
Uczniowie klas IV - VI już od dwóch lat chętnie biorą udział w pozaprogramowym, ogólnopolskim konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Tuż przed kanonizacją wychowawcy klas I - III wraz z katechetami zorganizowali wyjazd do kina na film pt.,, Karol , który został świętym". Dzięki czemu najmłodsi mieli okazję poznać bliżej osobę Papieża Jana Pawła II.
W każdej klasie została przeprowadzona katecheza związana z kanonizacją naszego Papieża. Z inicjatywy ks. Prałata Stanisława Płaszczyka został zorganizowany parafialny konkurs plastyczny pt. ,,Droga do świętości Jana Pawła II".Stu jedenastu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w tym konkursie z czego 54 prace zostały wyróżnione i nagrodzone. Wszystkie prace zostały wystawione w kościele.
To wszystko świadczy jak ważny dla nas był i jest Ojciec Święty Jan Paweł II
Małgorzata Przybylak
Galeria zdjęć
Pozostałe aktualności
-

Karnawałowe rytmy podczas audycji muzycznej
-

Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej w Malanowie - dzieciom na Sri Lance !
-

Jasełka z ,,Małym księciem” w Szkole Podstawowej w Malanowie
-

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
-

Wyjazd do kina klas I-III
-

Zasłużony odpoczynek Suntago
-

Podsumowanie Sportowe Powiatu Tureckiego
-

Mikołajkowy wyjazd siódmoklasistów.
-

„W wigilijną noc”
-

Sukcesy w konkursach profilaktycznych
-

Wycieczka klasy 4b – OD EDUKACJI DO INTEGRACJI.
-

Dobro to wynik dzielenia
-

Mikołajki na sportowo
-

Wycieczka do Fabryki bombek w Gnieźnie
-

"Edukacja z Wojskiem"



