Dziś jest poniedziałek, 27.05.2024, imieniny Jana, Juliusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » „Biorę odpowiedzialność”- program profilaktyczno- edukacyjny w zakresie FASD

„Biorę odpowiedzialność”- program profilaktyczno- edukacyjny w zakresie FASD

Uczniowie podczas prelekcji FASD

Dnia 22 marca w ramach współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów   Alkoholowych w Malanowie, uczniowie klasy 8b uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym szkód  wynikających z picia alkoholu przez kobiety w ciąży. Zajęcia poprowadziła p. dr Teresa Kobrzyńska- specjalista ds. profilaktyki uzależnień, specjalista medycyny społecznej i organizacji ochrony zdrowia, wieloletni edukator w zakresie FASD, certyfikowany specjalista w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Celem szkolenia było zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych, zwrócenie uwagi na konsekwencje dla dziecka w momencie spożywania przez jego matkę alkoholu w ciąży. Podczas zajęć poruszono następującą tematykę:      

  • Mity na temat alkoholu;
  • Wpływ alkoholu na rozwijający się w łonie matki płód;
  • Zapoznanie uczniów z filmem o dzieciach, które późno lub nigdy nie dorosną, ponieważ mają wady wrodzone spowodowane piciem alkoholu przez matkę w ciąży.

Podjęte działania wpisują się w kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023 (pkt.2).

Karolina Niespodziańska


Pozostałe aktualności