Dziś jest poniedziałek, 15.07.2024, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Dniu Trzeci Maja, dniu nam święty, hołd ci należy nieść…

Dniu Trzeci Maja, dniu nam święty, hołd ci należy nieść…

3 Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni, nazywany także Wielkim, 3 maja 1791 r. Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, powszechnie znanej jako Konstytucja 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy VIa przygotowali montaż słowno – muzyczny, który zaprezentowali na uroczystej akademii w czwartek 27 kwietnia. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu można było usłyszeć piękne wiersze i piosenki patriotyczne, jak również poznać najważniejsze fakty historyczne. Była to doskonała okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do kształtowania postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Serdeczne podziękowania dla p. Katarzyny Tomczyk, która czuwała nad oprawą muzyczną, p. Jacka Stasinczuka za wykonanie dekoracji oraz pana Rafała Białasa za przygotowanie nagłośnienia.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             MN


Pozostałe aktualności