Dziś jest środa, 10.08.2022, imieniny Borysa, Filomeny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Dzień Dziecka 2022

Dzień Dziecka 2022

dzien dziecka w szkole (11)

Po długim okresie wyczekiwani nadszedł obchodzony na całym świecie Międzynarodowy Dzień Dziecka. Ten wyjątkowy dzień, również w naszej szkole upłynął w radosnej atmosferze. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach artystycznych, muzycznych  i  sportowych. 

Dzieci z każdej klasy  uczestniczyli w  zajęciach  sportowo-rekreacyjnych.  Młodsze klasy rywalizowały w grach i zabawach sportowych oraz poznały podstawowe elementy tańca. Królowała „belgijka” oraz „Polonez”. Były również elementy ze sportów walki i samoobrony. Uczniowie klas starszych uczestniczyli w grach zespołowych oraz sportach walki w formie kontaktowej. Zajęcia sportowe przygotowała i przeprowadziła klasa sportowa VIII a.

Uczniowie integrowali się,  korzystając z możliwości wspólnego posiłku. Rodzice na posiłek ufundowali kiełbaski z grilla, bułki, napój i oczywiście lody!

Tego dnia obchodziliśmy również Światowy Dzień Bez Tytoniu pod hasłem „Tytoń: zagrożenie dla naszego środowiska”.

Uczniowie w klasach mieli za zadanie wykonanie plakatu dotyczącego profilaktyki palenia tytoniu z uwzględnieniem alternatywnych postaw wobec uzależnienia: zdrowa zbilansowana dieta, dbałość o wszechstronny rozwój fizyczny, troska o zdrowie psychiczne oraz dobra i wartościowa organizacja czasu wolnego.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzmy, aby każdy dzień był dla Nich tak radosny i szczęśliwy jak Dzień Dziecka!

Radosław Zwoliński


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności